Magyarországon is tombol a koronavírus-járvány harmadik hulláma, amely minden eddiginél magasabb halálozási adatokat produkál. Az aggasztó számok mögött azonban Falus András nem genetikai hátteret sejt, sokkal inkább az emberek felelőtlenségének és a magyar egészségügy állapotának számlájára írja az emelkedést - írja a Népszava .
Mi a helyzet a mutánsokkal?
A szakember elmondása szerint már tavaly május-június környékén legalább 6-féle koronavírus -mutánsról tudtak a spanyolok. Azok a változatok viszont nem voltak súlyosabbak az eredetinél. "Ez a felfedezés nem kapcsolódott ahhoz a rossz élményhez, amit most érzünk a brit és a többi variánsnál" - fogalmazott. Figyelmeztetett arra is, hogy a post-COVID szindróma ijesztő, egyelőre ismeretlen dolgokat is képes produkálni. "Egy intenzíves barátom mesélte, hogy most órák alatt halnak meg huszonéves fiatalok, akik fél éve nagyon enyhe tünetekkel átestek a betegségen" - mondta.
Mitől függ, hogyan reagálunk?
Azt senkinél sem lehet előre tudni, hogyan fog reagálni a koronavírus-fertőzésre vagy az oltásra. Az emberi örökítőanyagban ugyanis legalább 40 olyan gén és génváltozat van, amely befolyásolni tudja ezt, ám nem elhanyagolható a környezet, a táplálkozás, a testmozgás, a lelki állapot és az általános higiénia hatása sem. A szakember ezeken kívül a mikrobiom szerepét, vagyis az immunrendszerünk állapotának fontosságát is kiemelte.
Koronavírus: életet ment ez a gyógyszer - olvassa el a részleteket!