Újabb 4326 magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 432925-re nőtt a Magyarországon beazonosított fertőzöttek száma. Emellett elhunyt 84 beteg, így a koronavírus-járvány hazai áldozatainak száma 15058-ra emelkedett - olvasható a koronavirus.gov.hu -n. A legutóbbi elhunytak többsége idős, krónikus betegségben szenvedő személy volt.
5679-en vannak kórházban
Jelenleg 94911 aktív koronavírus -fertőzött van Magyarországon. 5679-en szorulnak kórházi kezelésre, közülük 537-en lélegeztetőgépen vannak. Közben viszont 322956 személyt már gyógyultnak nyilvánítottak. A legfrissebb adatok szerint 34716 személy van hatósági házi karanténban, és már több mint 3,68 millió koronavírustesztet végeztek el az országban.
Részletek a vakcinázásról
Vasárnap estig már 685247 személyt oltottak be a koronavírus ellen, 251691-en már a második oltást is megkapták. A háziorvosok továbbra is végzik az oltást a kínai Sinopharm-vakcinával, minden praxisban átlagosan 50-55 fő regisztrált idős személyt tudnak beoltani ezzel az oltóanyaggal. Emellett folytatják a 60 év alatti krónikus betegek oltását az AstraZeneca-vakcinával, amellyel praxisonként 10 fő beoltására van lehetőség. A kórházi oltópontokon is zajlik a regisztrált idősek oltását, itt a Pfizer-vakcinával immunizálják a jelentkezőket. Az orosz vakcinából pedig már úton van az újabb szállítmány.
Már összesen ötféle oltóanyag áll rendelkezésre Magyarországon, a vakcinázás ütemét viszont továbbra is jelentősen befolyásolja az oltóanyagok érkezése. A védőoltás egyébként ingyenes és önkéntes, de csak az kapja meg, aki regisztrál. A koronavírus-járvány lassítása és a kórházak teljesítőképességének fenntartása érdekében viszont továbbra is érvényben vannak a korábban bevezetett védelmi intézkedések. Jelenleg a járvány harmadik hullámának felszálló ágában vagyunk.
Érvényes korlátozások
A kijárási tilalmat és a többi védelmi intézkedést a kormány március 15-éig meghosszabbította. Az új típusú koronavírus terjedésének megfékezése érdekében továbbra is javasolt kerülni azokat a helyeket, ahol zárt térben sokan vannak, a rendeletben meghatározott helyeken pedig viseljünk maszkot, amelynek a szánkat és az orrunkat is takarnia kell. Ezek mellett ne feledkezzünk el a legalább 1,5 méteres távolság betartásáról, valamint a gyakori és alapos kézmosásról sem. A legfontosabb pedig az, hogy akinek tünetei vannak, ne menjen közösségbe, hanem maradjon otthon és telefonon értesítse háziorvosát.
Koronavírus: mikor lesz védett a teljes lakosság? A válaszért olvassa el korábbi cikkünket!