A koronavírus-járvány új szakaszának első lépéseként megalakult Gazdaságvédelmi Operatív Törzs, amelynek elsődleges célja a magyar gazdaság növekedési pályára állítása. Azonosítja és felszámolja azokat az adminisztratív szabályokat és bürokratikus terheket, amelyek fékezik a gazdaságot, illetve akadályozzák a vállalkozások működését - olvasható a koronavirus.gov.hu -n. Mint írják, a kormány az idei költségvetésben 923 milliárd forintot, a jövő évi költségvetésben 2550 milliárd forintot különített el a Gazdaságvédelmi Alapban.
Ez lesz a tesültet feladata
A Gazdaságvédelmi Operatív Törzs nem a fejlesztési források szétosztására, hanem a gazdaság átfogó újraindítására jött létre. Azon túl, hogy a testület figyelemmel kíséri és ellenőrzi a gazdaságvédelmi döntések végrehajtását, fontos véleményező és javaslattevő szerepet is kap. A kormány konkrét javaslatokat vár azokon a területeken, ahol kormányzati beavatkozásra van szükség a koronavírus okozta helyzet hatásainak enyhítésére.
A testület tagjai
A Gazdaságvédelmi Operatív Törzs vezetésével a pénzügyminisztert bízták meg. A testület tagja az Építésügyi Minőségellenőrző Innovációs Nonprofit Kft, a Nemzeti Befektetési Ügynökség, a Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt. és a Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgatója, a Magyar Államkincstár, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal elnöke, a fogyasztóvédelemért felelős vezető, illetve a Nemzeti Adó- és Vámhivatalt irányító államtitkár.
A Gazdaságvédelmi Operatív Törzs ülésein tanácskozási joggal vehet részt a Gazdasági Versenyhivatal, a Közbeszerzési Hatóság képviselője és a Magyar Nemzeti Bank pénzügyi fogyasztóvédelmi vezetője - tájékoztatott Varga Mihály.
Meglepő eredmény: könnyebben fertőződnek meg koronavírussal azok, akik nyáron otthon maradnak - a részletekért olvassa el társportálunk, az nlc.hu cikkét!