A tárca szakértői testülete azt követően hagyta jóvá a 12 év alatti gyerekek beoltásának tervét, hogy az amerikai élelmiszer- és gyógyszerfelügyelet (FDA) is engedélyezte az amerikai Pfizer gyógyszeripari és a német BioNTech biotechnológiai vállalat által közösen kifejlesztett vakcina beadását az 5 és 11 év közöttieknek. A gyártó szerint az oltóanyag 90,7 százalékos hatásosságú védelmet nyújt a korcsoportba tartozó gyermekek számára.
Izrael népessége viszonylag fiatal: a 9,4 milliós lakosságból 1,2 millió az 5 és 11 év közötti gyerekek száma. Az egészségügyi hatóságok szerint e népes korcsoport beoltása elengedhetetlen a nyájimmunitás eléréséhez. Mindeddig az Egyesült Államokon kívül még Kínában, az Egyesült Arab Emírségekben és Kambodzsában kezdték el beoltani a gyerekeket. Bécsben hétfőtől vált elérhetővé a vakcina az 5 és 11 év közötti korosztály számára, jóllehet ennek a korcsoportnak az oltását az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) még nem engedélyezte hivatalosan.
Jövő januártól Ausztráliában is oltanák a gyerekeket
Jelenleg az 5 és 11 év közötti gyerekek vakcinációjának hatékonyságára és biztonságosságára vonatkozó adatok értékelését végzik az illetékes hatóságok, és az ügyben idén már valószínűleg nem születik döntés - jelentette be Greg Hunt ausztrál egészségügyi miniszter vasárnap. Hozzátette, a várakozások szerint így a jövő év elején, január első felében kezdődhet meg az érintett korosztály oltása COVID-19 ellen. Mint az a Reuters hírügynökség beszámolójában olvasható, Ausztráliában a 16 év feletti lakosság 83 százaléka, valamint a 12-15 éves fiatalok 57,7 százaléka megkapta már a védettséghez szükséges teljes oltássorozatot.
Ausztria szigorú korlátozásokat vezetett be hétfőtől az oltatlanok számára, akik csak indokolt esetekben hagyhatják el otthonukat.