A szakszervezet a közleményében azt is szorgalmazza, hogy a fenntartóval és a Nemzeti Népegészségügyi Központtal történő egyeztetés után az oktatási intézmények vezetői dönthessenek a kéthetes bezárásról, illetve az online oktatás elrendeléséről koronavírus-fertőzés esetén. Javasolják továbbá, hogy az általános iskolák ötödik évfolyamától vezessék be a hibrid oktatást, és a gimnáziumokat egységesen kezeljék az online oktatásban.
Mi legyen a gimnáziumokkal?
A szakszervezet megítélése szerint sokkal nagyobb munkaterhet jelent a 6 és 8 évfolyamos gimnáziumokban, ha a pedagógus az alsóbb évfolyamokat tanteremben, az idősebb diákokat pedig digitálisan tanítja. A megoldást abban látnák, ha a gimnáziumok már az ötödik évfolyamtól távoktatásra térnének át a koronavírus-járvány idejére.
További követelések
Az érdekvédelmi csoport követelései között szerepel az is, hogy minden 14 év alatti gyermek szülei közül az egyik kapjon az állam által biztosított 100 százalékos távolléti díjat. Emellett veszélyességi pótlékot követelnek a tantermi oktatást és az óvodai csoportban nevelést végző pedagógusoknak, illetve a nyitva tartó kollégiumok nevelőtanárainak és a gyermekvédelemben feladatot ellátó dolgozóknak. Ennek összege a bérük 20 százaléka lenne. A koronavírus -helyzet miatt online oktatást végző pedagógusoknak, oktatóknak pedig egyszeri 100 ezer forintos támogatást harcolnának ki az otthonról végzett munka segítéséhez.
Lázasan, másfél óráig állnak az utcán a koronavírus-tesztre várva - a részletekért olvassa el társportálunk, az nlc.hu cikkét!