A baltimore-i Johns Hopkins Egyetem közép-európai idő szerint vasárnap reggeli adatai szerint 24 óra alatt közel ötezerrel, 684 ezer főre emelkedett a COVID-19 halálos áldozatainak száma, míg a gyógyultaké több mint 170 ezerrel, 10,3 millióra. Mindazonáltal szakértők szerint a diagnosztizált esetek száma nem tükrözi pontosan a valóságot, mert az egyes országokban többé-kevésbé korlátozott a tesztek száma, és a nyilvántartás kritériumai is különböznek. A fertőzés 188 országban és régióban van jelen.
A világjárvány az Egyesült Államokat sújtja leginkább, ahol több mint 4,6 millió fertőzést és 154 ezer halálesetet tartanak számon. Az USA-t Brazília követi 2,7 millió fertőzöttel és közel 94 ezer halálos áldozattal, míg Indiában 1,7 millió fertőzésről és megközelítőleg 37 ezer halálesetről tudnak. Az európai államok közül Oroszországban a legmagasabb a fertőzöttek száma, hozzávetőleg 844 ezer fő, amihez 14 ezer haláleset társul. Az Egyesült Királyságban 305 és félezren kapták el eddig a vírust, több mint 46 ezren pedig életüket vesztették COVID-19 következtében.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) március 11-én nyilvánította világjárványnak a koronavírus terjedését, amely a közép-kínai Vuhanból indult ki. Kínában (Hongkong és Makaó nélkül) kis híján 88 ezer fertőzéses esetet tartottak nyilván vasárnap reggel. Közel 81 ezren kis is gyógyultak már a fertőzésből, 4667-en viszont elhunytak.
Vérplazmadonorként több tucat ember életét mentette meg a koronavírus-járványban egy amerikai házaspár, akiknek történetéről az nlc.hu cikkében olvashat bővebben.