Az amerikaiak többsége a korábbiaknál jelentősebb összeget tudott félretenni a koronavírus-járvány idején - idézte a CNBC egy friss felmérés eredményeit. Mint írták, a megkérdezett amerikaiak csaknem negyede - 22 százaléka - legalább 1000 dollárt tudott megtakarítani az idei nyáron. Ennek persze valószínűleg az az oka, hogy egyes korlátozások és ajánlások miatt most kevesebb programon vesznek részt az emberek, így kevesebbet is költenek, mint tavaly nyáron.
Lefújt nyaralás, több pénz a zsebben
A megtakarító válaszadók úgy nyilatkoztak, hogy főként a koronavírus-helyzet miatt lemondott nyaralás, az éjszakai szórakozások limitálása és az öncélú költekezések visszaszorítása következtében maradt több pénz a zsebükben. Ez az új pénzügyi felfogás azonban a kór elvonulása után is fennmaradhat, hiszen a megkérdezettek 40 százaléka válaszolta azt, hogy a jövőben is szeretne félretenni és vésztartalékot képezni a váratlan kiadásokra, vagy a tartozásuk visszafizetésére.
Így hatott a magyarok pénztárcájára
Hasonló felmérés egyébként már Magyarországon is készült. Ebből - ahogy már mi is beszámoltunk róla - az derült ki, hogy eltérően alakultak a magyar fiatalok költései a koronavírus-járvány idején. A megkérdezettek 18 százalékának emelkedtek a kiadásai az elmúlt hónapokban, 36 százalékuk azonban csökkenést tapasztalt.
Az Ifjúsági Index elnevezésű, reprezentatív felmérésbe 300 főt vontak be, mindannyian 19 és 29 év közöttiek voltak. A válaszok alapján elmondható, hogy a 19-25 éveseknél átlagosan 39 ezer forinttal, a 26-29 évesek körében pedig átlagosan 49 ezer forinttal estek vissza a kiadások az új típusú koronavírus magyarországi megjelenése utáni időszakban. A válaszadók elsősorban a szórakozásra, a ruházati és műszaki cikkekre, valamint az utazásra szánt költségeikből vettek vissza.
A közösségi oldalak hemzsegnek a panaszkodó posztoktól, mert nem veszik fel az emberek a maszkokat, és a hátunkba állnak a boltban a pénztárnál. Mit lehet tenni panaszkodás helyett? A válaszért olvassa el társportálunk, az nlc.hu cikkét!