Bejelentette a koronavírus-járvány miatti vészhelyzet további Giuseppe Conte olasz miniszterelnök. A jelenlegi állás szerint a korábban július 31-ig elrendelt vészhelyzetet év végéig fenntartják majd. A kormány döntésének hátterében a járványhelyzet alakulásának követésével megbízott egészségügyi bizottság előrejelzései állnak, amelyek szerint a járványveszély nem ért véget, és ősszel második hullám is várható. A vészhelyzetet január 28-án vezették be Olaszországban, féléves időtartamra. A hosszabbítás augusztus elsejétől léphet életbe.
Az utóbbi időben egyébként jelentősen laposodott a járványgörbe az országban. Ennek ellenére a koronavírus-járvány meg nem múlt el - figyelmeztetett Giuseppe Conte. Az olaszok eddig 243 ezer igazolt fertőzöttről és csaknem 35 ezer áldozatról adtak hírt. A miniszterelnök szerint a rendkívüli egészségügyi helyzet hatályban tartása segít a járvány ellenőrzésében.
Így védekezik Franciaország
A franciaországi repülőtereken ezentúl automatikusan szűrik koronavírusra a járvány szempontjából veszélyesnek számító országokból érkezőket - jelentette be Gabriel Attal kormányszóvivő. "Rendszeresítjük a tesztelést a repülőtéren mindenkinek, aki vörös jelzésű országból érkezik, azaz olyan helyről, ahol a leginkább terjed a vírus" - mondta. "Akik meg tudták oldani a tesztet a származási országban, azoknak nem kell újra elvégeztetniük érkezéskor Párizsban, illetve Franciaországban. De be kell mutatniuk egy igazolást, hogy átestek a teszten" - tette hozzá.
Az egészségügyi hatóságok a két hónapig tartó nagyon szigorú karanténidőszak után, május vége óta több mint háromszáz járványgócot tártak fel, ám többségüket már teljesen felszámolták. Az egészségügyi minisztérium ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy az elmúlt hetek visszaszorulása után ismét az új típusú koronavírus gyorsabb terjedésének jelei érzékelhetők. A franciák eddig 208 ezer megbetegedésről és 30 ezer elhunytról számoltak be.
Jó hír Németországból
Rekordot állított fel a németországi Mecklenburg-Elő-Pomeránia az új típusú koronavírus elleni védekezésben. A tartományban ugyanis több mint egy hete nem regisztráltak új fertőzést. A 16 német tartomány közül ez az első, amelyben nullára csökkent az utóbbi hét napon regisztrált fertőzések száma. Németországban a koronavírus-járvány egyre inkább helyi kitörésekből és fellángolásokból áll, amelyeket eddig rendre sikerült megfékezni. Az úgynevezett reprodukciós ráta (R) pedig 1 alatt van. A 83,2 milliós országban eddig összesen csaknem 200 ezer ember fertőzött meg és 9 ezer életet követelt az új kór.
Egy bostoni magyar család inkább Budapesten élne, mert elégedetlenek azzal, ahogy Amerikában kezelik a járványhelyzetet. A részletekért olvassa el társportálunk, az nlc.hu cikkét!