Omikron variáns: a virológus szerint nincs ok pánikra

Bár pánikra nincs ok a koronavírus új variánsa, az omikron megjelenése miatt, továbbra is fontos, hogy minél többen beoltassák magukat - hívta el fel a figyelmet Milanko Sekler virológus, mikrobiológus.

Hol bujkálhatott eddig az omikron ?

Sekler a Dél-afrikai Köztársaság - itt azonosították a világon először az omikront - víruskutatóira hivatkozott, akiknek az eddigi tapasztalatai arról tanúskodnak, hogy enyhe lefolyású megbetegedésről van szó, és halálesetről sem számoltak be - írja a Szabad Magyar Szó .

Jelenleg a koronavírus új variánsa, az omikron tartja lázban a világot.
Jelenleg a koronavírus új variánsa, az omikron tartja lázban a világot. Fotó: Getty Images

A szerb virológus azt mondja, az összes, omikronról szóló információt be kell várni a dél-afrikai kutatóktól, hiszen nagyon jól képzett szakemberekről van szó, akik profi módon reagáltak az új variáns megjelenésekor is.

Minél magasabb az átoltottság, annál jobb

Sekler továbbá felhívta a figyelmet az oltási kampány fontosságára is. Mint leszögezte, a mostani adatok szerint azok az országok, ahol 80 százaléknál nagyobb az átoltottság, sokkal jobb járványügyi helyzetben vannak azoknál, amelyekben alacsonyabb ez a szám.

Mit tudunk az omikronról?

Mint arról korábbi cikkünkben beszámoltunk, az omikron variánst először Dél-Afrikában és Botswanában mutatták ki, rövid idő alatt azonban Európába és a világ több pontjára eljutott. Arról egyelőre nem érkezett hír, hogy Magyarországon is megjelent volna, de Jakab Ferenc, a Pécsi Tudományegyetem Szentágothai János Kutatóközpont, Virológiai Nemzeti Laboratórium vezetője szerint nem kétséges, hogy ez előbb-utóbb bekövetkezik.

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) úgy vélekedik , több hétig is eltarthat, míg megbízható eredmények és adatok lesznek arról, hogy az új variáns mennyire fertőzőképes, milyen súlyos tüneteket okoz, és milyen mértékben befolyásolja a jelenleg használt vakcinák hatékonyságát.

Az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) megkezdte egy újabb koronavírus-vakcina vizsgálatát

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +2 °C

Délelőtt nagyrészt közepesen vagy erősen felhős idő várható, majd délutánra egyre nagyobb területen szakadozik, gomolyosodik a felhőzet. Az ország délnyugati és középső harmadán zártabb maradhat a felhőtakaró, ott valószínű a legkevesebb napsütés. Elszórtan - főként hazánk északnyugati kétharmadán - valószínű kisebb eső, zápor, néhol zivatar sem kizárt. A Dunántúlon az északnyugati, az északkeleti megyékben a délnyugati szél megélénkül, helyenként - záporok, zivatarok nyomán is - megerősödik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 11 és 17 fok között alakul. Késő estére 3 és 10 fok közé hűl le a levegő. Az orvosmeteorológia terén kettősfronti hatásra kell készülni.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra