Május óta terjed Indiában a betegség, amelynek hatására akár a paradicsom méretét elérő hólyagok is keletkezhetnek a gyerekek testén. A fertőző betegség oka egyelőre nem ismert, a kór lefolyása hét-tíz napig tart – írta az IFLScience.
Kerala és Orisza államokban több mint száz, ötévesnél fiatalabb gyermek fertőződött meg. Az első esetet május 6-án, a keralai Kollam térségében regisztrálták, azóta az államban több településen is felbukkant a betegség.
A paradicsomlázban szenvedő gyerekek influenzaszerű tüneteket produkálnak, a fertőzés legszembetűnőbb jelei azonban a fájó, vörös hólyagok. A jelentés alapján a betegség igen fertőző, bár úgy tűnik, nem életveszélyes, és viszonylag enyhe, hét-tíz napig tart.
A páciensek többsége fiatal, és nem tudni, hogy mi történik, ha a fertőzés immunhiányos vagy idősebb személyekre terjed át. Kutatók szerint a fertőzés jelenleg még mindig elszigetelt, és úgy tűnik, nem terjedt Indián túlra.
A szakértők akkor állapítják meg, hogy paradicsominfluenza okozza a megbetegedést, ha a tesztek révén a dengue-, a chikungunya- és a Zika-lázat, a varicella-zoster vírust, valamint a herpeszt kizárták. Ashley Quigley, az Új-Dél-Walesi Egyetem munkatársa elmondta: egyelőre nem tudni, hogy a járványt egyetlen vagy több vírus idézi-e elő.