Immár meghaladja az egymilliót főt azok száma, akik koronavírus-fertőzés következtében vesztették életüket a világjárvány kezdete óta. Az ezzel kapcsolatos kimutatást kedden tette közzé a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem. Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz az egymillió halálos áldozat lélektani határának áttörését követően úgy fogalmazott, a járvány eddigi legfőbb tanulsága, hogy "nem számít, milyen a járványügyi helyzet éppen egy adott országban, mindig lehetséges, hogy a remény új lendületet kapjon".
Az Egészségügyi Világszervezet főigazgatója hozzátette, hogy a tudományos közösség minden korábbinál többet tett annak érdekében, hogy teszteket, gyógykezeléseket és vakcinákat dolgozzon ki a COVID-19-cel szemben. Mindez azonban eddig csekély eredménnyel járt. A WHO adatai szerint már több mint 33 millió embernél nyert megerősítést a koronavírus-fertőzés ténye világszerte.
Mikor lehet vége a pandémiának?
Napról napra jelennek meg újabb hírek a koronavírus-fertőzés elleni védőoltásokról, és miközben az egész világ egy hatékony és biztonságos vakcinára vár, folyamatosan porondon van a kérdés, hogy vajon mikor térhet vissza az életünk a normális kerékvágásba. Milyen egyéb feltételeknek kell ehhez teljesülnie az oltás sikerességén túl? Mi jelenti a legnagyobb kockázatot? Amerikai szakértők összefoglalták a témával kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat, amelyekről ide kattintva olvashat bővebben.