Míg nincs hivatalosan "inkontinencia étrend" , bizonyos ételek és italok fogyasztása rosszabbá teheti a helyzetet. A legtöbb orvos ezért bizonyos diéták kerülését javasolja, ám ki kell emelni, hogy minden ember más, így bizonyos ételek és italok bevitele másként hathat. Íme hat alapszabály!
1. Túlzott vízbevitel
Ha valaki nem iszik elég vizet, az kiszáradást okozhat. Inkontinencia esetén azonban a túl sok víz fogyasztása problémákat okozhat. Mint Jennifer Anger, a Los Angeles-i Kalifornia Egyetem urológus tanársegéde azt tanácsolja, hogy az előírt folyadékbevitel felét-háromnegyedét fogyasszák azok, akiknek inkontinencia problémáik vannak.
2. Alkoholos italok
Az inkontinenciában szenvedőknek a szakértők nem ajánlják az alkohol fogyasztását, az ugyanis csökkenti a kontrollt, vízhajtó hatású és szintén kiszáradáshoz vezethet. Ráadásul, mivel az idegek reakciójára is hatással van, agyunk nehezebben ad jelzést, így könnyen "baleset" történhet.
3. Koffein
A koffein tartalmú italokat szintén kerülni kell, mivel ez is vizelésre serkent. Szakértők szerint az a legjobb, ha a kávét teljesen kivesszük étrendünkből, de oda kell figyelni a teákra és a csokoládéra is. Ez persze nem mindig egyszerű, így aki nagy kávéfogyasztó volt eddig, már az is segít, ha felére csökkenti a napi adagot, és lehetőleg csak a reggeli órákban feketézzenek.
4. Fűszerek
Az inkontinenciával küzdőknek a fűszeres ételek fogyasztása sem javasolt: főleg a mexikói és a kínai falatokat kell kiiktatni, de az erős paprikát, a chilit és a tormát is el kell felejteni. Ezek ugyanis - a koffeinhez hasonlóan - vizelésre ösztönöznek.
5. Savas ételek, italok
A fentiekhez hasonlóan ki kell iktatni életünkből a citrusokkal készült ételeket , italokat is, így például a narancslét és a tőzegáfonyát is. Ezek, bár segítenek a fertőzéssel szemben, az inkontinencia esetében azonban irritáló hatásúak.
6. Szénsavas üdítők
A buborékos italok sincsenek jó hatással az inkontinenciásokra, mivel a koffeinhez hasonló hatást ér el.