Napi egészség
Körömgomba
Körömgomba előfordulása, fertőzésveszély, kezelés, készítmények körömgomba ellen
Alrovatok
Milyen gyakran cseréljük le a sportcipőnket?
Hajlamosak vagyunk ragaszkodni a kedvenc edzőcipőnkhöz: ki kabalaként tekint rá, ki kényelmi szempontok miatt nem akar megválni tőle, és persze vannak, akik úgy gondolják, ha beruháznak egy minőségi darabba, akkor azt hosszú évekig hordani tudják. Ám ha nem cseréljük kellő gyakorisággal a sportcipőnket, akkor nemcsak a teljesítményünk romolhat, de megnő a sérülések, sőt a lábgombás fertőzések kockázata is. (X)
Ismét Egészséghősök díj – Most megköszönheted, amit egy egészségügyben dolgozó tett érted
Több év eltelt azóta, hogy utoljára ’Egészséghősöket’ díjaztunk. A pályázat most más formában tér vissza – ezúttal a gyógyítás olyan szereplőire koncentrálunk, akikre nem irányul akkora figyelem, mint az orvosokra, sokszor mégis rajtuk múlik a legtöbb. Jelölj te is szakembert az Év Mentőse, az Év Ápolója, az Év Orvosasszisztense vagy az Év Civil Egészséghőse kategóriában!
Mennyi idő alatt kezelhető a körömgomba?
Ha vannak olyan betegségek, amelyek gyógyítása nagy kitartást igényel, akkor a körömgomba feltétlen ezek közé tartozik. A teljes gyógyuláshoz akár hónapok kitartó kezelésére is szükség lehet. Ne adjuk tehát fel akkor sem, ha a gyógyulás látszólag késik.
Miért nem gyógyul a körömgomba?
Noha környezetünkben egymást érik a körömgomba megszüntetésében kiválóan alkalmazható gyógyszerek reklámjai, előfordul olyan eset, hogy ezek a szerek nem hatásosak. A dolog hátterében az áll, hogy egyáltalán nem mindegy, milyen típusú gomba fertőzte meg a láb körmeit.
Olvasd el aktuális cikkeinket!
ALS: az első jel lehet, ha összetöröd a poharakat a mosogatóban
Karsai Dániel tragikus érintettsége miatt került a köztudatba az ALS-nek is hívott amiotrófiás laterálszklerózis. A visszafordíthatatlan leépüléssel járó, szörnyű betegség tulajdonképpen bármelyik életkorban kialakulhat, az alábbi tünetek figyelmeztethetnek rá.
Nyugat felől egyre nagyobb területen csökken a felhőzet, hajnalra általában csak fátyolfelhőzet marad. Az Északi-középhegység tágabb környezetében és a főváros környékén viszont (zúzmarás) köd, rétegfelhőzet képződhet. Számottevő csapadék nem várható, de a ködös tájakon szitálás, ónos szitálás előfordulhat. A délies szelet a Dunántúlon néhol élénk lökések kísérhetik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában -3 és +3 fok között várható, de a szeles délnyugati részeken akár +4, +6 fok is lehet, míg a szélárnyékos, hóval borított északkeleti tájakon akár -10 fokig is lehűlhet a levegő. Napközben egy melegfront súrolja az ország északi területeit, ami sokaknál válthat ki kellemetlenséget.