Balsai István fideszes országgyűlési képviselő szerint "a kórház nem az igazgatóé, a kórház nem a miniszteré, a kórház nem a képviselőké, nem is az önkormányzaté, nem is csak a fővárosé", hanem az embereké, a beteg gyermekeké.
Úgy vélte: a gyermekkórház története és jelene azt igazolja, hogy szükség van a 88 ezer gyermeket ellátó intézményre.
Láng Zsolt, II. kerületi fideszes polgármester hangsúlyozta: minden észérv, minden szakmai érv amellett szól, hogy az intézmény fennmaradjon.
"A választóvonal nem a politikai pártok között, nem a jobb- és a baloldal, nem a különböző szimpatikus és nem szimpatikus irányzatok mentén van, itt én úgy gondolom, hogy a határvonal a józan ész, a tisztesség és a szakmaiság, illetve a túloldalon lévő szakmaiatlanság (...), átgondolatlanság és mutyi között van" - mondta.
Emlékeztetett arra, hogy az intézmény 10 évvel ezelőtti átépítésekor az önkormányzat 1.500 négyzetméteres területet adományozott azért, hogy egy komplex, egyben működő, a régiót ellátó gyermekkórház jöjjön létre. Több millió forinttal támogatták a gép-, illetve műszerbeszerzéseket is - fűzte hozzá.
Megjegyezte azt is, hogy változtatási tilalmat rendeltek el az épületre múlt csütörtökön a képviselő-testület egyhangú döntése értelmében.
Bús Balázs, III. kerületi fideszes polgármester arra hívta fel a figyelmet, hogy a Budai Gyermekkórház és a Szent Margit Kórház további működtetése nélkülözhetetlen Óbuda, Békásmegyer lakosságának elvárható színvonalú egészségügyi ellátásához.
Megjegyezte, hogy a Budai Gyermekkórház működése az utóbbi évek romló finanszírozása ellenére is gazdaságos volt, szakmai tevékenysége pedig eléri a nyugat-európai szintet, szűkebb területen meg is haladja azt.
Mint mondta: az intézmény bezárásával több mint 80 ezer gyermek ellátását bizonytalanítja el a kormányzat.
Péter Ferenc, a Budai Gyermekkórház volt igazgatója az intézmény bezárását "egy retrográd, visszafejlesztő, szakmailag elfogadhatatlan gondolatnak" nevezte.
Arról is beszélt, hogy Magyarországon 1964. óta - a világ más országaihoz hasonlóan - nem egy nagy kórházban, vagy annak gyermekosztályán kezelik a beteg gyermekeket, hanem szakosított gyermekkórházakban.
A Budai Gyermekkórházban 15 ezer járóbeteget, 250 cukorbetegségben szenvedőt látnak el, 100 gyermeket pedig növekedési hormonnal kezelnek.