Migrén: miért fáj a fejünk az időjárástól?

A felmérések szerint a migrénes fejfájások gyakori kiváltó oka az időjárás változása. Azonban azt, hogy pontosan miért hat ránk így az időjárás, még a szakemberek sem tudják.

A migrénes fejfájás kiváltó okai között gyakran szerepel az időjárás, illetve egyéb környezeti változások. Ezek közé tartozik például a páratartalom-, a hőmérséklet-, a nyomásváltozások, az extrém meleg vagy hideg, a viharok, az erős szél és a por.

Tudjon meg többet! A migrénről, kialakulásáról és tüneteiről ide kattintva tudhat meg még többet! A szakemberek sem tudják pontosan, hogy miért hat ilyen erőteljesen ránk az időjárás. Valószínűleg több faktor (például a genetika vagy a neurológiai eltérések) is szerepet játszik abban, miért fájdulhat meg valaki feje az időjárás változásaitól, de az evolúciós szemlélet hívei szerint a fejfájás nem más, mint egy ősi védekező reakció : a fájdalom arra kényszeríthette az embereket, hogy keressenek biztonságosabb, kiegyensúlyozottabb környezetet, ahol sem az extrém hőmérséklet, sem például a viharok nem veszélyeztették őket.

A fejfájás kialakulásához természetesen hozzájárulhat a személyes érzékenység is: van, aki egyszerűen fogékonyabb a környezeti változásokra, mint mások.

A felmérésekből az is kiderült, hogy az érintettek nagy része nem beszél a kezelőorvosának arról, hogy az időjárás változásai is beindítják nála a migrénes rohamokat .

Már az ősembernek is migrénje volt az időjárástól

Már az ősembernek is migrénje volt az időjárástól

Mindenképpen vezessünk fejfájásnaplót, melyben ne csak azt írjuk, hogy melyik nap hogyan éreztük magunkat, hanem azt is, volt-e valamilyen fontosabb időjárási jelenség (pl. vihar vagy fronthatás). Mivel gyakran ételek és italok is kiválthatják a fejfájást , ezért ezt is jegyezzük fel, akárcsak azt, hogy milyen módszerrel próbáltuk csillapítani a fájdalmat.

A migrént sok embernél már napokkal a roham jelentkezése előtt jellegzetes tünetek előzik meg . Ezek közé tartozhat a nyomottság, a hangulatingadozás, a koncentrációs nehézségek, a gyakori ásítások vagy a fokozott izgatottság. Ha ezeket is rendszeresen felírjuk, jobban meg tudjuk majd határozni, hogy mi váltja ki nálunk a fejfájást és így természetesen hatékonyabban tudunk tenni is ellene.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

5 tipp, hogy könnyebb legyen az életed allergiásként (X)

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +19 °C
Minimum: +11 °C

Nagyrészt erősen felhős vagy borult lesz az ég, viszont az északkeleti területeken többórás napsütés várható. Továbbra is főként hazánk délnyugati felében számíthatunk ismétlődő jellegű esőre, záporesőre, zivatarra. Északkeleten, keleten a legkisebb a csapadék esélye, máshol lokálisan, illetve a tartósabban csapadékos délnyugati részeken akár nagyobb területen hullhat kiadós mennyiség. A csapadékhajlam a nap második felében fokozatosan csökken. Általában a keleties, a Nyugat-Dunántúlon az északi szelet kísérhetik élénk, néhol erős lökések, de zivatarok környezetében is lehet szélerősödés. A legmagasabb nappali hőmérséklet 15 és 27 fok között alakul, a csapadékosabb délnyugaton mérhetjük az alacsonyabb, északkeleten a magasabb értékeket. Az időjárás-változás hátterében egy mediterrán ciklon közeledése áll, ami miatt gyenge kettősfronti hatás érvényesül.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra