Európában nagy népszerűségnek örvendenek, Magyarországon azonban kevesen vannak tisztában a lencsék előnyös tulajdonságaival: egyszerre jelentenek megoldást közelre, félközelre és távolra, akár négy különböző szemüveget is helyettesíthetnek.
Negyven év felett sokan már csak olvasószemüveggel látnak tisztán; a közeli látásproblémák mellett van, akinek a távollátás is gondot okoz. A többség cserélgeti a szemüvegeit, amikor váltani kell a közeli és a távoli látás között, ám bizonyos helyzetekben - például vezetés vagy sportolás közben - ez nem megoldható.
"A multifokális - vagy más néven: progresszív, többfókuszú - lencsék legnagyobb előnye, hogy sokkal jobb térlátást biztosítanak, és egyidejűleg teszik lehetővé a közeli és távoli látásproblémák korrigálását, a szemüvegek váltogatása nélkül" - mondta el Tóbiás Richárd, a lencsék ránézésre egyáltalán nem térnek el a hagyományos szemüvegektől, így nem árulkodnak a korunkról" - mondta a szóvivő.
A látásvizsgálatot optometrista vagy szemész szakorvos végzi, aki a széles választékból ajánlhat egyénre szabott többfókuszú lencsét is - ez teljes mértékben igazodik a páciens életviteléhez, igaz, kicsivel nagyobb befektetést jelent a hagyományos multifokális lencséhez képest.
Minden második szemüvegesnek multifokális lencsére lenne szüksége, ehhez képest hazánkban az érintettek csupán 8-10 százaléka viseli. Európában jobbak a mutatók: a nyugati országokban minden negyedik szemüveges választ többfókuszú lencsét. "A Magyar Látszerész Szövetség 2013. május-júniusi kampánya azt a célt szolgálja, hogy minél szélesebb körben tudjanak a multifokális szemüveglencsék létezéséről, előnyös tulajdonságaikról. A kampány ideje alatt az érdeklődők biztonságát a 100 százalékos elégedettségi garancia biztosítja" - tette hozzá Tóbiás Richárd.