Bár a pollenszezon tavaszi tetőzésén már túl vagyunk, az allergiásoknak továbbra is jelentős terheléssel kell szembenézniük. Mint azt az NNK írja , több mint húszféle allergén növény pollenje van jelen a levegőben, és ezek legalább fele országszerte okozhat panaszokat. A platán, valamint a kevésbé jelentős allergénnek számító eperfafélék pollenkoncentrációja jellemzően közepes, de helyenként elérheti a magas szintet. A platánok pollenszórása a korábbi évek tapasztalata alapján intenzív,de nagyon rövid, nagyjából egy hétig tart.
A tölgy és a nyír pollenje országosan közepes, a ciprus- és tiszafafélék, valamint a a fűz, a kőris, a juhar, illetve a kevésbé jelentős allergének közé tartozó gyertyán, bükk, dió, fenyőfélék, ostorfa és komlógyertyán virágpora alacsony-közepes koncentrációban lehet jelen. A kültéri allergén gombák spóraszáma jellemzően az alacsony-közepes tartományban várható. Az ország számos pontján megjelentek a pázsitfűfélék pollenjei is. Pollenszórásuk a felmelegedés hatására gyorsan erősödhet, valamint pollenkoncentrációjuk hamar elérheti a tüneteket okozó szintet.
Az elmúlt napokban szállni kezdett a nyárfaszösz is. Ez - a közkeletű tévhittel ellentétben - nem okoz pollenallergiás tüneteket, mivel nem tartalmaz allergén fehérjéket. Akiknél ebben az időszakban jelentkeznek pollenallergiás tünetek, azoknál nagy valószínűséggel a levegőben aktuálisan jelen lévő allergén növények pollenszemei okozhatják a panaszokat. Fokozhatja ugyanakkor az allergiás tüneteket, hogy természetes pollencsapdaként a nyárfaszöszben megtapadhatnak a levegőben lévő virágporszemek.
Az NNK arra kéri a pollenallergiával élőket, hogy figyeljenek a megelőzésre és a tünetek enyhítésére. A pázsitfűre érzékeny allergiások készüljenek fel az allergiás tünetek megjelenésére, és időben kezdjék meg a szakorvos által javasolt gyógyszeres kezelést .