Meglepő módszerek a nátha elkerülésére

Ősszel és télen rendkívül gyakori probléma a megfázás, így érdemes extra figyelmet fordítani a megelőzésre. Az alábbi módszerekkel sokat tehetünk azért, hogy komolyabb megbetegedés nélkül megússzuk ezt az időszakot.

Ügyeljünk a tisztaságra!

Tudja, hogyan kell helyesen kezet mosni? Részletek itt.

A kézmosás nagyon fontos eleme annak, hogy a kórokozókat távol tartsuk a szervezetünktől. Nem mindegy azonban, hogy mivel mosunk kezet. Sokan használnak antibakteriális szappant, pedig amelyekben triklozán van, ártanak a hormonrendszernek és a szívnek. Ráadásul még feleslegesek is, mert több kutatás is igazolta, hogy az antibakteriális szappanok nem hatékonyabbak a hagyományosaknál.

Készítsünk saját kézfertőtlenítőt!

Ha nincs mód kézmosásra, akkor érdemes fertőtlenítőt használni, amelyet saját magunk is elkészíthetünk. Keverjünk össze 2,5 evőkanál aloe verát , 1/8 teáskanál teafaolajat, 24 csepp levendulaolajat, citromolajat, fahéjolajat vagy borsmentaolajat (válasszuk azt a kettőt, amely kombinációja a legkellemesebb számunkra), végezetül 4 csepp grapefruitmag-olajat. A keveréket töltsük egy spriccelős flakonba, majd alaposan rázzuk össze. Szükség esetén 2-3 fújásnyit használjunk egyszerre.

A rendszeres kézmosás jelentős feladat a nátha megelőzésében
A rendszeres kézmosás jelentős feladat a nátha megelőzésében

Öltözzünk az időjárásnak megfelelően!

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Ha melegen öltözünk, nemcsak immunrendszerünknek segítünk a védekezésben, de környezetünkben található kórokozóktól is védjük magunkat. A legjobbak ilyenkor a gyapjúból készült pulóverek, sálak és sapkák.

Relaxáljunk

Az állandó stressznél kevés dolog károsítja jobban az immunrendszert. A jó hír, hogy rendszeres relaxálással és meditálással ezek a károk viszonylag gyorsan és egyszerűen helyre is hozhatóak. Kutatások igazolják, hogy a rendszeres meditálás segít aktiválni a sejteket, amelyek elpusztítják a szervezetbe hatoló kórokozókat.

Ne hagyjuk ki a reggelit!

A Cardiff Egyetem kutatása szerint a rendszeresen reggelizők sokkal ritkábban lesznek betegek. A nap első étkezéseként elfogyasztott egészséges ételekből a tápanyagok is jobban felszívódnak. Náthaszezonban igyekezzünk minél több probiotikus élelmiszert fogyasztani - különösen gyerekeknél előzik meg hatásosan a megbetegedést.

Forrás: rodalewellness.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +8 °C
Minimum: +1 °C

Az északon képződött köd, rétegfelhőzet csak lassan zsugorodik, a legtöbb helyen tartósan megmaradhat. Ezzel szemben az ország nagyobb részén általában fátyolfelhős, napos időre számíthatunk. Számottevő csapadék nem várható, de a borult, ködös tájakon szitálás, ónos szitálás előfordulhat. A délies szelet főként a Dunántúlon kísérhetik élénk, néhol erős lökések. A legmagasabb nappali hőmérséklet nagyrészt 6 és 14 fok között valószínű, de a tartósan borult tájakon akár fagypont közelében maradhat. Napközben egy melegfront súrolja az ország északi területeit, ami sokaknál válthat ki kellemetlenséget.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra