Azok a nők, akik hetente legalább egyszer szexelnek, kisebb valószínűséggel halnak meg idő előtt valamilyen betegség miatt, mint azok, akiknél ritkábbak, vagy teljesen elmaradnak az intim együttlétek - derült ki egy friss kutatásból, amit az IFLScience is közzétett. Bár ugyanez a hatás nem volt megfigyelhető a férfiaknál, a kutatók megjegyezték, hogy a gyakoribb szex csökkenti a korai halálozás esélyét a depresszióban szenvedő férfiaknál és nőknél egyaránt.
A szex egészségre gyakorolt hatásairól számos tanulmány született már, jó hatással van például a keringés egészségére, de a mentális állapotot is pozitívan befolyásolja. "A tanulmány eredményei alapján arra következtethetünk, hogy a szexuális aktivitás enyhítheti az életkorral és a betegség előrehaladtával kialakuló funkcióvesztést" - olvasható a kutatásban. E következtetések levonásához a kutatók 14 542 személy adatait elemezték az USA-ban, amelyeket egy 2005 és 2010 között végzett országos egészségügyi felmérés részeként rögzítettek. Összesen 2267-en adtak meg adatokat a szexuális életükről, és az emberek 94,4 százaléka állította, hogy havonta legalább egyszer szexel, míg 38,4 százalékuk azt mondta, hogy hetente többször is.
Korábbi tanulmányok kimutatták, hogy egy átlagos amerikai felnőtt évente 54-szer – vagyis körülbelül hetente egyszer – szexel, ezért a kutatók úgy döntöttek, hogy ehhez az átlaghoz viszonyítják a kapott eredményeket. Azok a nők, akik ennél ritkábban éltek nemi életet, átlagosan 1,7-szer nagyobb valószínűséggel haltak meg bármilyen okból 2015 végére, mint a mozgalmasabb szexuális életet élők. A hatás ráadásul fokozódik, vagyis minél kevesebb nemi életet él egy nő, annál nagyobb a halálozási kockázata. A férfiak esetében sokkal kevésbé volt szembetűnő a rendszeres nemi élet egészségre gyakorolt pozitív hatása, elsősorban a depresszióval küzdők idő előtti elhalálozását gátolta az adatok szerint a rendszeres szex.