Túl sok stressz
Talán sokaknak nem újdonság, hogy stressz hatására megfeszülnek az izmok, ami miatt csomók, letapadások alakulhatnak ki a nyak környékén és a vállövben. A szorongás azonban hátfájást is okozhat, ráadásul az emiatt kialakuló pluszstressz csak még rosszabbá teszi a dolgokat. Ilyenkor mihamarabb érdemes kipróbálni valamilyen relaxációs technikát - a jóga és a nyújtás nemcsak fizikailag, de szellemileg is segít ellazulni.
Túl sokat netezünk
Ha órákat görnyedünk egy mobil vagy egy tablet fölött, akkor órákat töltünk olyan testtartásban, amely pluszterhet ró a nyakunkra és a gerincünkre. Ha semmiképp sem tudunk leszokni róla, akkor próbáljunk ügyelni arra, hogy a készülék mindig szemmagasságban legyen.
Nem ülünk megfelelően
Az ülőmunkát végzőknek különösen fontos, hogy megtanulják, hogyan kell helyesen ülni, mert a rossz tartás megterheli a gerincoszlopot, az egész hátat és a derekat is, és nagyon rossz hatással van az ízületekre és a porcokra. Fontos, hogy alkarunk a talajjal párhuzamos legyen, fejünk előre nézzen, teljes talppal támaszkodjunk a talajon, és teljes hátunkat megtámasszuk.
Nemrég született gyermekünk
A friss anyukák csaknem nyolcvan százaléka küzd hátfájással . Ennek egyik oka a stressz, amely a testüket érte a túlsúly cipelése miatt, a másik pedig, hogy amikor a babát tartják vagy szoptatják, akkor gyakran vesznek fel görnyedt testhelyzetet.
Valamilyen betegségünk van
A hasnyálmirigy vagy a vese betegségei is okozhatnak olyan fájdalmat, amely a hátunkba sugárzik ki, akárcsak bizonyos fertőzések. Ha azt tapasztaljuk, hogy hátfájásunk 4-6 hét után sem csökken vagy múlik el magától, akkor legjobb, ha elmegyünk orvoshoz.
Forrás: prevention.com