Ha túl sokat állunk, nem csak a fájdalom lesz az egyetlen kellemetlen tünet, amelyet lábunk produkál. A keringés a test alsó részében lelassul, emiatt bedagadhat a boka és a lábfej, mivel ilyenkor felesleges folyadékkal telnek meg a szövetek. A láb hamarabb elfárad, görcsölni kezdhet, és fájdalmat érezhetünk a derekunkban és a hátunkban is.
Görgessünk a talpunk alatt teniszlabdát!
Egy teniszlabdát akár a munkahelyünkre is magunkkal vihetünk, és ha van öt-tíz szabad percünk, érdemes a talpunk alatt görgetve alaposan átmasszírozni vele a lábfejet. Erre azért van szükség, mert ha a talp izmait nem nyújtjuk rendszeresen, túlságosan elmerevednek, és meg is rövidülhetnek, ami jelentősen megnöveli a sérülések veszélyét.
Nyújtsunk rendszeresen!
A rendszeres nyújtás szintén a fentiek miatt fontos, szánjunk rá napi öt-tíz percet, ha sokat állunk. Nyújtsuk le a vádlit, az első combizmot és a hátsó combizmot is rendszeresen - ez segít enyhíteni, illetve elkerülni a fájdalmat, és a sérülések esélyét is csökkenti.
Emeljük fel a lábunkat!
Ha hazaértünk, polcoljuk fel a lábunkat úgy, hogy szívünknél magasabban legyen, mert ezzel segítünk "újraindítani" a keringést. Minél magasabbra emeljük a lábunkat, annál jobb.
Mozogjunk rendszeresen!
A sokat állóknak különösen fontos a rendszeres sport, amely másképpen terheli az izmokat és a szervezetet a megszokottnál. Erre a jóga, a pilates vagy a bodyart is kiváló megoldás.
Hordjunk kompressziós zoknit vagy harisnyát!
Ezek szintén segítenek, hogy keringésünk ne lassuljon le. Ha kényelmetlennek vagy szorosnak érezzük őket, vegyük le. Sokat segíthet még a rendszeres masszázs , a gyógynövényes lábáztatás és a magnéziumban gazdag ételek fogyasztása is.
Forrás: care2.com