Ilyenkor különösen figyelni kell a fokozott vitaminbevitelre, érdemes naponta többször zöldséget vagy gyümölcsöt fogyasztani. Vitaminhiány esetén különböző készítményekkel lehet pótolni a szükséges védelmet, emellett szabad levegőn való tartózkodással, sportolással is hozzájárulhatunk a megelőzéshez. Ha kint hideg van, a test pedig a mozgás miatt melegebb lesz, ez a hőmérséklet-különbség serkenti a vérellátást. A hideg-meleg lábfürdő ugyanezen elv miatt lehet hasznos.
Ha nem tudtuk elkerülni a betegséget, először a tüneteinket kell azonosítani. Meghűlés esetén a leggyakoribbak: orrfolyás, tüsszögés orrdugulás, torokfájdalom és köhögés. Emellé jöhet még a levertség, az általános gyengeség és a fejfájás. Egy-két hétig is eltarthat a betegség, amelynek egyik legkellemetlenebb tünete a köhögés, ami általában a 4-5. naptól erősödik, és különösen éjszaka okoz gondot - ennek folytán még pihenni sem engedi a szervezetet, ami viszont fontos lenne a gyógyuláshoz.
Itt fontos megjegyezni, hogy a meghűlést valójában nem lehet meggyógyítani, csak a tüneteket enyhíthetjük. Legjobb ilyenkor otthon pihenni, főleg azért, mert az első napokban a legkönnyebb továbbadni a betegséget. Sok folyadékot kell fogyasztani, és a jól bevált praktikák mellett akár illóolajokat is lehet használni. Régen kamillatea fölött, törölközővel letakarva gőzöltünk, de ezt sokan balesetveszélyesnek gondolják – valóban, gyermekek felnőtt felügyelete nélkül semmiképp se gőzöljenek, és a felnőttek is csak elővigyázatosan alkalmazzák. A gőzölésnél egyszerűbb megoldás az inhalátorok használata, amiket ma már könnyen beszerezhetünk, és sok esetben ugyanazt az eredményt érhetjük el velük. Az antibiotikumok fogyasztása felesleges, mivel teljesen hatástalanok meghűlés, nátha esetén.
Ha torokirritáció, akkor lándzsás útifű!
Ha legyengült szervezetünk támogatásra szorul, a házi praktikák mellett bevethetjük a népi gyógyászat eszközeit, így például a lándzsás útifű leveléből készített teákat és szirupokat. Ezt a növényt külsőleges alkalmazásai mellett belsőleg a légúti megbetegedéseknél is gyakran használjuk, mivel csillapítja a köhögést. Régóta tudjuk, hogy oldja a letapadt nyákot és elősegíti a köpetképződést. A nyálkahártyát bevonja, ezzel enyhíti annak irritációját és ezzel a köhögési ingert. Gyerekek is nyugodtan használhatják.
A Bittner Lándzsás Útifű Szirup is a gyógynövény fent írt áldásos hatásaira épít, valamint a természetes gyógymódok több évtizedes tapasztalataira. A lándzsás útifű enyhülést hoz a torok irritációjára, ezzel könnyítve a meghűlés és a nátha kiheverését. A legfiatalabbak kedvéért a Bittner legújabb fejlesztéseként elérhető már a Lándzsás Útifű Szirup finom, szamócaízű változata is.
Bittner - A gyógynövények ereje palackba zárva. Keresse a drogériákban és a patikákban!
A Bittner Lándzsás Útifű étrend-kiegészítő. Az étrend-kiegészítő fogyasztása nem helyettesíti a vegyes étrendet és az egészséges életmódot.