Téli megfázás: gyorsítsuk fel a gyógyulást (x)

Egyes gyógynövények direkt módon, és a szervezet saját védelmének serkentése útján is gátolják a megfázásért felelős kórokozók szaporodását: alkalmazásukkal könnyebb a gyógyulás, lerövidül a megfázás időtartama, és a szövődmények kialakulásának kockázata is csökken.

A megfázás valójában a felső légutakat megtámadó vírusfertőzés. Az orrfolyással, tüsszögéssel, esetleg hőemelkedéssel, lázzal, torokfájással, köhögéssel járó, mindnyájunk által jól ismert tünetegyüttesért – bár elnevezése ezt sugallná – nem a kellemetlen időjárás vagy az alulöltözöttség felel, télen mégis gyakoribbak a náthás panaszok, mint nyáron.

Mindez több dologra vezethető vissza. Egyrészt hideg, nyirkos időben gyorsabban terjednek a náthavírusok, másrészt többet tartózkodunk a vírusok terjedésének szintén kedvező zárt helyiségekben. A fűtött terek levegője ráadásul szárítja a nyálkahártyákat, ami megint csak a vírusok elszaporodásának kedvez. A hideg, fényhiányos időszakban legyengült immunrendszerünk is nehezebben veszi fel a harcot a meghűlés kórokozóival, így kihevernünk is nehezebb a bajt.

Sokan tudják, de talán nem árt ismételni: ha megfáztunk, akkor először is sok pihenésre és sok folyadékra van szükségünk. Ugyanilyen fontos, hogy mindent megtegyünk a kellemetlen tünetek csillapításáért, egyúttal a súlyosabb szövődmények megelőzéséért: ebben láz- és fejfájás-csillapítók, köptetők, illetve az orrlégzés szabadságát biztosító szerek széles kínálata áll rendelkezésünkre, utóbbiak közül a kombinált szerek a leghatékonyabbak. Régóta ismert, hogy egyes gyógynövények kiváló segítőink a megfázásos panaszok leküzdésében, a kórokozókkal szembeni természetes védekezőképességünk felerősítésében, vagyis nem csak a kellemetlen tüneteket enyhítik, de fel is gyorsítják a gyógyulás folyamatát.

A korszerű gyógynövénykészítmények több gyógynövény kombinációit alkalmazzák, amelyek együttes jelenléte miatt a jótékony hatások felerősödhetnek. Az immunerősítő, vírusellenes és gyulladáscsökkentő hatásairól ismert kasvirág (Echinacea), a fertőzések kórokozóival szemben szintén hatékony, C-vitaminban gazdag tujahajtásvég (Thuja officinalis), valamint az ugyancsak az ellenállást fokozó és gyulladáscsökkentő vadindigó (Baptisia tinturia) egymással együttműködve gyorsan és eredményesen aktiválják a szervezet saját védekezőrendszerét, mert különböző módokon serkentik az immunrendszer működését.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Az Esberitox tablettát , amely mindhárom gyógynövényt tartalmazza, növényi antibiotikumnak, vagyis fitobiotikumnak is nevezhetjük, hiszen a benne lévő hatóanyagok direkt módon, és a szervezet saját védelmének serkentése útján is meggátolják a kórokozók szaporodását, miközben a lehető legkevesebb mellékhatással rendelkeznek. Négy éves kortól adható, alkalmazása - a tüneti szerek kiegészítőjeként - már az kezdeti panaszok megjelenésétől javasolt. Az Esberitox hatóanyagai segítségével megtámogatott szervezet gyorsabban gyógyul, és szedésével nem csak hamarabb állhatunk talpra, de csökkentjük a visszaesés veszélyét is.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a déli óráktól északnyugat felől gyorsan szakadozik, csökken a felhőzet. Délelőtt a csapadékzóna tovább halad kelet felé, amely az északi, északkeleti tájakon még kisebb havazást, délebbre esőt, havas esőt egyaránt okozhat. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél nagy területen megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.