Üljünk egyenesen!
Anyáink és nagyanyáink, illetve tanáraink is sokat nyaggattak vele, hogy üljünk egyenesen . Fogadjuk meg a tanácsukat, mert a jó tartás akár 40 százalékkal is növelheti az agyba jutó oxigén mennyiségét, ami abban is segíthet, hogy könnyebben előhívjuk az emlékeket.
Válasszunk más betűtípust!
Kutatások szerint ha meg szeretnénk jegyezni egy szöveg tartalmát, gépeljük be olyan betűtípussal, amelyet ritkábban használunk, mert így az agy könnyebben tud rá visszaemlékezni.
Nézzünk vicces videókat!
A vicces videók rendszeres nézegetése több kutatás szerint is segíthet csökkenteni a mindennapos stresszt , ami hosszú távon az egyik legerősebb memóriakárosító. A nevetés, a humor viszont csökkenti a stresszhormonok termelődését, így szellemileg is frissebbek leszünk tőlük.
Sétáljunk rendszeresen!
A hippokampusz, vagyis az agy memóriaközpontja az öregedéssel egyre zsugorodik, de kutatások szerint azoknál a felnőtteknél, akik rendszeresen sétálnak, ez a zsugorodás mérhetően lassabban történik.
Végezzünk súlyzós edzéseket!
Egy amerikai tanulmány szerint a rendszeres, súlyokkal vagy saját testsúllyal végzett edzések akár 10 százalékkal is javíthatják a vizuális memóriát. Nem beszélve anyagcseregyorsító hatásukról, ami szintén segít védeni az agy egészségét.
Rágózzunk!
Ennél egyszerűbb memóriajavító módszer nem is létezik. A rágózás kutatások szerint gyorsítja a szívverést, emeli a vérnyomást, ezáltal segít, hogy több vér jusson az agyba, ami kifejezetten használ az emlékezőképességünknek.
Forrás: care2.com