Az idegesség bizonyos dolgokat megváltoztat a testünkben. Lássuk melyek ezek!
Agy
Egy, a Harvard Egyetemen végzett kutatás kimutatta, hogy a vér besűrűsödésének következményeként kialakul iszkémiás stroke esélye az arra hajlamosaknál megháromszorozódik két órával egy dühkitörést követően. Ugyanez igaz a haemorrhagiás stroke-ra is, amely egy agyi verőér megrepedésével jár.
Szív
Ha elveszítjük az önuralmunkat, az nyolc és félszeresére növeli a szívroham esélyét a dühkitöréstől számított két órán belül - derült ki egy tanulmányból. A Berkeley Egyetem kutatásából pedig az derült ki, hogy azoknál, akik konfliktushelyzetben dühvel reagálnak, nagyobb eséllyel alakul ki magas vérnyomás, mellkasi fájdalom, és egyéb, szív- és érrendszeri problémák és betegségek.
Az idegesség tönkreteheti a testet
Bőr
Sokan vörösödnek el, ha felidegesítik magukat, amely bőrproblémákhoz vezethet - például atópiás dermatitisz (krónikusan fennálló bőrgyulladás, amely bőrszárazsággal, gyulladással, intenzív viszketéssel jár együtt) kialakulásához. Ráadásul, ha még vakarózunk is, azzal csak súlyosbítjuk a helyzetet.
Tüdő
A Harvard Egyetem kutatása szerint azoknak, akikben sok a rejtett ellenséges érzés és harag, gyakran alulműködik a tüdejük. A kutatók úgy vélik, ennek az az oka, hogy a düh hatására termelődő stresszhormonok miatt gyakrabban gyulladnak be a felső légutaik.
Hát
Ha valaki nem adja ki magából a dühét, vagy stresszes helyzetben elnyomja az érzelmeit, az komoly hátfájdalmakat okozhat. Egy, az Emotion nevű szaklapban publikált tanulmány szerint a magukban mérgelődő embereknél gyakoribb a fájós hát , az merev nyak és ízületek és az izomfájdalmak, görcsök kialakulása is.
Forrás: prevention.com