A Johns Hopkins University kutatói szerint az új információk segíthetnek a neurológiai zavarok megértésében, hatékonyabb terápiákat tehetnek lehetővé és jobb, hatékonyabb művégtagok megtervezéséhez is vezethetnek.
A szakemberek szerint a zsonglőrködés egyáltalán nem áll messze a mindennapos, összetett mozgásoktól, például a futástól, hiszen ugyanúgy ritmus, valamint a szemek és a végtagok együttműködése szükséges hozzá. A kísérletben önkéntesek egy ütővel egy virtuális labdát ütögettek. A kísérlet első részében csak egy képernyőn követhették a mozdulataikat, míg a másodikban a vizuális ingert egy rövid remegés is követte az ütőn.
Úgy találták, hogyha a vizuális inger mellett a tapintási inger is megerősítette az ütés sikerességét, akkor az alanyok sokkal többször tudták elvégezni a feladatot - vagyis jobban tudták tartani a mozdulatsorhoz szükséges ritmust.
Noah Cowan, a kutatás egyik vezetője szerint a tapintás nagyon fontos érzék, hiszen újabb ingereket indít el az agyba. A futásnál, sétálásnál például, ahogy a talpunk a földhöz ér, arra készteti az idegrendszert, hogy megváltoztassa a mozgássort, így kényelmesebbé és biztonságosabbá tegye a következő lépést.
A szakemberek szerint ezek a kutatási eredmények hatékonyabb művégtagok megtervezéséhez vezethetnek: a látás és a tapintás kombinációja ugyanis elengedhetetlen ahhoz, hogy biztosabbá váljon a mozgásunk.