Jelenleg a kutatók és az idegsebészek az emberi agy szerkezetének durván elnagyolt térképeit használják, melyeket néhány felboncolt emberi agy alapján készítettek el. Ezek a térképek nem jelzik az egyes emberek agya közötti eltéréseket.
A Howard Florey Intézet Neuroképalkotó csoportjának vezetője, Gary Egan professzor elmondta, hogy a csoportja az egyik legerősebb mágneses rezonancia vizsgáló (MRI) eszközt használja, egy Tesla 7-est, hogy kifejlesszék az új agyfeltérképező technológiát.
Ezzel a technológiával megfigyelhetjük a szürkeállományt és az alatta elhelyezkedő fehérállományt, melyet eddig csak a boncolás során lehetett feltárni. A jelenlegi MRI-gépek nem tudják kimutatni az élő agy speciális szerveződését és funkcionális mintáit. Például az epilepsziát okozó neuronális migrációs sérüléseket nem mutatják ki a jelenlegi MRI-módszerek. Az ultramagas eredményt adó képalkotó eljárás lehetővé teszi, hogy a tudósok és az orvosok világosan lássák az agy sérüléseit, és célirányosan alakíthatják ki a terápiát" - mondta Egan professzor.
Animáció: HáziPatika.com