Végre rájöttek, hogy mi okozhatja a migrént

Egy friss kutatás szerint a migrént az esetek nagy részében az agy vérellátásért felelős rendszerének hibája okozza. Az eredmények hozzájárulhatnak a jobb kezelési megoldások kifejlesztéséhez.

A migrén a fejfájások egyik speciális változata, sokan az erős, hosszan tartó fejfájás szinonimájának tartják. A többnyire féloldali fejfájást sokszor látászavarokból, vibráló, cikkcakkos fényekből álló migrénaura előzi meg. A hatására mozgászavarok is jelentkezhetnek. Az International Headache Genetics Consortium (IHGC) tanulmánya talán választ adhat a régi kérdésre, hogy vajon a migrén vaszkuláris (azaz a vérellátáshoz köthető) vagy neurológiai (azaz az idegrendszerhez köthető) probléma.

Az IHGC 22 különböző genom-alapú vizsgálat eredményét vetette össze, s ennek során 12 országban regisztrált közel 60 ezer migrénes esetet vizsgáltak. A migrént összesen 38 genom-régióhoz kötik, ebből 28-at frissen fedeztek fel.

A fejfájás bármikor ránk törhet, kellemetlen perceket és komoly kínokat okozva. A migrén még ennél is sokkal rosszabb, és azonnali beavatkozást kíván. Az alábbi természetes megoldások gyors segítséget ígérnek. Részletek!

Ugyanezeket a géneket csak most hozták kapcsolatba a migrénnel. A különböző érrendszeri megbetegedésekkel összefüggésben már ismert volt a működésük, akárcsak az izmokat érintő betegségekhez való kapcsolatuk. Ebből tehát az orvosok azt a következtetést vonják le, hogy a migrén kialakulásában az érrendszeri gondok szerepet játszanak.

Már korábban is felfedeztek kapcsolatot a migrén és az agyszövet génjei és azok nem megfelelő működése közöt, és most azt is sikerült megállapítani, hogy a szörnyű fejfájásnak az idegrendszer ion-csatornáihoz is köze lehet, ami újabb kutatások indítására ösztönözheti őket.

A csapat az adatait elküldte különböző nemzetközi biológiai adatbankoknak, hogy a megosztott információk segítségével további eredményeket érjenek el. Remélik, hogy sikerül azonosítani a kapcsolatot a migrén és egyes jól körülhatárolt gének között. A nemzetközi orvosközösség örömmel fogadta a kezdeményezést, egyöntetű véleményük, hogy az együttműködés lesz a leghatékonyabb módszer a rengeteg ember életét megkeserítő betegség elleni küzdelemben.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Forrás: sciencealert.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +4 °C
Minimum: -5 °C

Délelőtt nagyobb felhőtömbök vonulnak északnyugatról délkelet felé, emellett hosszabb-rövidebb időre a legtöbb helyen kisüt majd a nap, és az Északi-középhegység területén is javulnak a látási viszonyok. Egy-egy hózápor főként a nap első felében nem kizárt. Délutántól egyre nagyobb területen kiderül az ég, és csökken a csapadék esélye. Az északnyugati szél főként hazánk északnyugati felén erősödik meg, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 1 és 7 fok között alakul. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra