"Vagy fél órán keresztül csak nevettem, amikor kiderült. Mert hát mekkora esély van erre?” – idézte fel a 32 éves Kelsey Hatcher azt a pillanatot, amikor kiderült: mindkét méhében baba növekszik. Annak idején 17 éves korában tudta meg, hogy két méhe és két méhnyaka van. Az állapot, orvosi nevén uterus didelphys a lakosság körülbelül 0,3 százalékát érinti, és kis eséllyel azzal is jár, hogy mindkét méhben kihordható egy magzat, bár ennek az esélye mindössze nagyjából egy az egymillióhoz – idézte az IFL Science Richard Davist, a birminghami Alabama Egyetem professzorát, aki a Good Morning Americának nyilatkozott.
"Te jó ég, van még egy!"
Bár Hatcher eddig is tisztában volt azzal, hogy erre van esély, mindhárom korábbi terhessége során egyetlen babát hordott ki egy méhben, komplikációk nélkül. "Mielőtt bármit is mondhatott volna a vizsgálatot végző orvos, felkiáltottam: te jó ég, van még egy" – emlékezett vissza mostani terhessége első ultrahangos vizsgálatára.
A babák az előzetes számítások alapján karácsony környékén fognak megérkezni. És bár Hatchert rendszeresen vizsgálják, orvosai szerint ennek az állapotnak nincs igazi szakértője, ezért nem tehetnek mást, minthogy úgy kezelik, akár a többi terhességet. A szülés sokféleképpen lejátszódhat: elméletileg akár az is előfordulhat, hogy az egyik méh elkezd összehúzódni, míg a másik nem, és a babák különböző időpontokban születhetnek meg. A nőgyógyász szerint a csapat és Hatcher rengeteg forgatókönyvet megvitattak, beleértve a hüvelyi szülést és a császármetszést is mindkét baba esetében, vagy akár mindkettőnél más-más módszert.
“Az egész terhességem alatt kényelmetlenül éreztem magam. A terhes hasam a jobb oldalamon volt, mert a jobb méhemben volt a kicsi, ami jelenti, hogy a baba soha nem tartózkodott a hasam közepén, így a hátam szinte végig nagyon fájt" – emlékezett vissza egy másik nő, aki szintén két méhhel született. Mint ahogy arról korábban írtunk, ő most újra babát tervez.