A brit kutatás tanulságai bennünket is érintenek. Részben mert számos magyar orvos olyan brit állások miatt hagyja el itteni munkáját, amely éppen a túlzott terheléstől megszabadulni kívánó szigetországi doktorok távozása után szabadul fel. Másrészt az előbbi okból is fokozódó magyarországi orvoshiány hasonló mentálist nyomást eredményezhet a gyógyítók körében. A Magyar Orvosi Kamara korábbi felmérése szerint az orvosok túlterheltek, az egészségügy helyzetét a többség rossznak ítéli, s a megkérdezett orvosok fele romlást prognosztizál.
Az RMBF felmérés megállapítja, hogy az orvosok 82 százaléka tapasztalt mentális egészségügyi problémákat, depressziót vagy szorongást. A felmérés kimutatta, hogy az orvosok csaknem háromnegyedének (73 százalék) volt más megkérdezett orvosok szerint házassági és családi problémája. Emellett az orvosok 78 százaléka úgy vélte, olyan elfoglalt mások gondozásával, hogy elhanyagolják önmagukat, tízből kilencen pedig meg vannak győződve róla, hogy a munkájuk alatt érzett nyomást megsínylik a személyes kapcsolataik.
Steve Crone, az RMBF vezérigazgatója elmondta: „Reméljük, az új „Mi van Doki?” kampány felhívja a figyelmet, hogy létfontosságú az orvosoknak és az általuk eltartottaknak megfelelő támogatást nyújtani. Végtére is, ezek a szakemberek, akik fáradhatatlanul támogatnak minket a szükség idején. A RMBF minden évben orvosok százait segíti, akik pénzügyi problémákkal, betegségekkel vagy függőséggel küzdenek nem a saját hibájukból.”
Forrás: News Medical