Hányinger
A terhesség miatt bizonyos hormonok (hCG) szintje nagyon gyorsan megemelkedik - ezek az emésztésre is hatással vannak, így gondot okozhat, hogy bent tudjuk tartani az elfogyasztott ételt. Sajnos a reggeli hányinger valójában egész nap eltarthat, ugyanakkor jó hír, hogy általában a normál, egészséges terhesség jele.
Nagyfokú kimerültség
Egy másik embert növeszteni a testünkben komoly energiafelhasználást igényel, így már a terhesség nagyon korai szakaszában is érzékelhetünk hirtelen ránk törő, ólmos fáradtságot . Ez a kimerültség egészen más, mint amit korábbi életünkben tapasztalhattunk - egy nyugodtan átaludt éjszakát követően akár két órával a reggeli felkelés után is érezhetjük extrém módon fáradtnak magunkat.
A mellek megnagyobbodása
Ha a menzeszünk kimaradása mellett az egyetlen tünetünk a melleink hirtelen növekedése, akkor ez jó eséllyel arra utal, hogy teherbe estünk. A mellek általában nagyobbak és érzékenyebbek a menzesz előtti pár napban, de ha az állapot nem múlik, érdemes terhességi tesztet csinálni.
Rövid, korán jelentkező vérzés
A pecsételő vérzésként is ismert enyhe menzesz akkor is előfordulhat, ha már teherbe estünk. Ha két menzesz között ilyesmit tapasztalunk, majd a rendes időben elmarad a vérzésünk, szinte biztos, hogy terhesek vagyunk.
Más színű lesz a bimbóudvarunk
A mellbimbók körül található bőr sötétedése is klasszikus tünet - és van, akinél már a terhesség első hónapjában előfordul.
Sötét, függőleges vonal jelenik meg a köldökünk alatt
A linea nigraként is ismert bőrjelenség hormonális változások miatt jelenik meg, és akárcsak a bimbóudvar sötétedése, ez is jelentkezhet már nagyon korán, akár a terhesség első hónapjában is.
Megváltozott étvágy
Jellegzetes tünet, hogy bizonyos fura ételkombinációkat kezdünk kívánni, míg más fogásokra, amelyek korábban a kedvenceink közé tartoztak, szinte rá sem bírunk nézni. Ez a tünet is jelentkezhet már a várandósság korai szakaszában.
Forrás: cosmopolitan.com