A Semmelweis Egyetem Egészségügyi Menedzserképző Központjának igazgatója elsőként a járványügyi védekezés fontosságát hangsúlyozta az InfoRádiónak adott interjújában.
A teljes körű ellátás alapvető emberi jog
Felhívta a figyelmet egyes népbetegségekre is, mint az elhízás , a magas vérnyomás és a cukorbetegség. Ezek kapcsán követendő példaként hozta fel a Magyarországon 2011-ben bevezetett népegészségügyi termékadót, azaz a chipsadót.
Szócska Miklós emlékeztetett, a teljes körű ellátás alapvető emberi jog, ezért azt mindenki számára biztosítani kell. Hozzátette, ennek forrásait globális kockázatközösséggel lehetne előteremteni. A fejlett technológia alkalmazása a szakember szerint hatalmasat lendíthet a világ egészségügyi helyzetén azáltal, hogy általa a legelmaradottabb helyekre is elvihető a legkorszerűbb ellátás.
Hatan indulnak a főigazgatói székért
A WHO szeptemberben hirdette ki azt a hat nevet , akik a szervezet éléről jövő júniusban távozó Margaret Chan posztjáért indulnak. A magyar Szócska Miklós mellett az etiópiai Tedros Adhanom Ghebreyesus, az olasz Flavia Bustreo, a francia Philippe Douste-Blazy, az Egyesült Királyságból származó David Nabarro és a pakisztáni Sania Nishtar is jelölt.
Közülük a világszervezet végrehajtó testülete jövő januárban öt főt választ majd ki, akikből a személyes meghallgatás után legfeljebb hármat javasolnak a közgyűlésnek. A tagállamok küldöttjeiből álló közgyűlés 2017 májusában dönt az új vezető kilétéről.