Az egyéves képzés során olyan gyakorlati szakembereket készítenek fel az intézményi, szervezeti kommunikációra, akik képesek lesznek a korszerű technikai eszközök közvetítésével a kommunikációt magas szinten végezni.
Az egészségügyi terület számára felkészítendő hazai egyetemi szóvivő és kommunikációs képzés célja, hogy a tanulmányokat elvégző szakemberek képesek legyenek a szakterületük, az intézményük kommunikátoraként közreműködni. Az oktatási innovációban élenjáró Nyugat-magyarországi Egyetem Közgazdaságtudományi Karán tavaly indították első ízben az egészségügyi szóvivő és kommunikációs szakirányú továbbképzési szakot. Tíz hallgató szerzett diplomát, akiknek többsége kommunikációs feladatokat lát el a munkahelyén.
Az orvosok és egészségügyi dolgozók a képzés során felkészülnek arra, hogy képesek legyenek hatékonyan, professzionális módon képviselni és közvetíteni beteg-orvos, beteg-beteg, orvos-orvos közötti személyes, illetve a társadalmi, a munkahelyi, az intézményi, a szakterületi és a sajtókapcsolati területeken. Ma már számos intézmény, szervezet alkalmaz szóvivőt, ez a munkakör jelentős szakmai tudást, és képességet igényel. Az új egyetemi szak az új oktatásszerkezettel és tudásbázissal kíván hozzájárulni az egészségügy szükséges megújulásához. Tanárai, előadói a kommunikációs és egészségügyi szakma ismert szakemberei. A képzésre a héten még lehet jelentkezni.