A szervezők szerint azért fontos ilyen témákról beszélni, mert a WHO (Egészségügyi Világszervezet) is szót emelt a kiegészítő kezelések elérhetővé tételéért egy brüsszeli tanácskozáson.
A kutatók eredményeiből kiderült, hogy az onkológiai betegeknél is elfogadottá vált néhány tudományosan igazolt, bizonyítottan hatékony kiegészítő módszer alkalmazása. Mindenképpen hasznos, ha ezek a módszerek részei a komplex onkológiai ellátásnak - idézi a sajtóanyag Riskó Ágnest, a Medical Tribune hasábjairól.
Az előadásban sz lesz arról, hogy a deutérium-megvonás hatásosnak bizonyul az onkológiai betegek kiegészítő kezelésében. Az emlőtumoros betegeknél négyszeresére, a tüdődaganatosoknál háromszorosára növelte a betegek túlélési esélyét. Más betegségeknél - például a prosztatarák, leukémia esetében is jelentős mértékben javít a konvencionális kezelések eredményein.
A módszer kifejlesztője, Somlyai Gábor Ph.D biológus, akinek többek között a bostoni Harvard Medical School-on, illetve az Európai Rákkutató Társaság egyik konferenciáján is beszámolt az eredményekről.
A deutérium-megvonás módszerének ismertetésre 2008. november 8-án (szombaton) 9.30-tól kerül sor a MOM Művelődési Központban (1124 Budapest, Csörsz u. 18.).
A meghívták a Rákbetegek Országos Szövetségének képviselőjét, jelen lesznek kezelés alatt álló betegek, akik a kezelés mellett csökkentett deutérium-tartalmú vizet fogyasztanak. Beszámolnak tapasztalataikról vastagbélrákos, leukémiás (AML, CLL), prosztatarákos, sarcomás, tüdőrákos, emlőrákos betegek.