Szigetelőszalaggal a feltört sarok ellen
Ha új cipőt veszünk, és félünk, hogy feltöri a lábunkat, akkor ragasszuk be az érzékeny részeket szigetelőszalaggal. Jól jön, ha nincs otthon ragtapasz, de akár helyette is bevethető, mivel bizonyos fajtáknál jobban tapad, ezért nem kell aggódnunk, hogy lejön vagy felpöndörödik.
Tegyünk hagymát a méhcsípésre!
A hagymában olyan anyagok találhatóak, amelyek antibakteriális és gyulladáscsökkentő hatásúak. Ha kihúztuk a fullánkot, nyomjunk néhány percre egy félbevágott hagymát a megcsípett területre, hogy felgyorsítsuk a gyógyulást.
Vérző sebekre intim betét
Egy csúnyán vérző vágást, sebet elláthatunk intim betéttel is, ha nincsen kéznél kötszer. A betét anyaga felszívja a vért, és jóval sterilebb opció, mint egy rongy, törölköző vagy valamilyen ruhadarab.
Napégésre ecet
Ha csúnyán leégtünk, áztassunk be egy pólót egy rész víz és egy rész ecet (bármilyen fajta jó) keverékébe, csavarjuk ki, és vegyük fel. Az ecet segít kiegyensúlyozni a bőr pH-ját, csillapítani a fájdalmat és a viszketést is. Az is hatásos megoldás, ha némi aloe vera-nedvet jégkocka-tartóban lefagyasztunk, és ezzel simítjuk át a leégett részt.
Cayenne-bors vágásokra
Kis ideig csípni fog, viszont elállítja a vérzést, így ha például elvágjuk az ujjunkat, jól jöhet ez a kis trükk, hogy ne vérezzen sokáig. A Cayenne-borsban található kapszaicin a bőrbe dörzsölve fájdalomcsillapítóként is hathat.
Cukor a megégett nyelvre
Ha valamilyen forró itallal vagy étellel égettük meg a nyelvünket, akkor vegyünk a szánkba egy kis kanál cukrot, és hagyjuk, hogy megolvadjon a nyelvünkön. A cukorban lévő glukóz csillapítja a fájdalmat.
Forrás: liestrong.com