A több hónapos előkészítő munka után megvalósuló költözést az egyes épületek energiahatékonysági célú felújítása, valamint a megnövekedett üzemeltetési költség tette szükségessé – indokolja oldalán az egyetem, hozzátéve, hogy az ambuláns és fekvőbeteg-ellátás változatlan kapacitással működik majd.
A Semmelweis Egyetem az ország egyik legnagyobb egészségügyi intézményeként több klinikai tömbben és közel 40 különálló egységében havonta 200 ezer járó-, és csaknem 12 ezer fekvőbeteget lát el. Az intézmény ilyen nagyságrendű kapacitás mellett jelentős mennyiségű energiát használ fel, szükségessé válik tehát néhány, az energiafelhasználást optimalizáló intézkedés. Ezek a betegellátás folyamatosságát nem befolyásolják.
Csökkentik a kiadásokat
Bizonyos klinikák és a járóbeteg-ellátás átcsoportosításával az intézmény várhatóan éves szinten nagymértékben tudja csökkenteni a földgáz-felhasználását, és szinten tartja a távhő-, illetve villamosenergia-felhasználását.
Az érintett részlegek jellemzően a téli hónapokban, de legkésőbb a fűtési szezon végéig működnek majd az egyetem egy-egy másik telephelyén. A Baross utcai, régi transzplantációs épületet pedig a felújítás után veszi ismét birtokba a klinika.
Az érintett egészségügyi ellátóhelyek listája a Semmelweis Egyetem honlapján olvasható.