Az orvosok soha nem reklámoznak gyógyszereket, mert a jogszabályok ezt nem teszik lehetővé. Ha tehát mégis egy ismert szakérő nevével, „ajánlásával” meghirdetett „csodaszert” látsz, kezdj el gyanakodni, hogy csak egy átverésről van szó. Fontos továbbá megjegyezni, hogy csodaszerek sem léteznek – ezek a legfontosabb üzenetei a Nemzeti Védelmi Szolgálat és az ORFK közös kampányának, amellyel a hamisított gyógyszerek kereskedelme ellen lépnek fel.
Mutatjuk, melyek az átverés árulkodó jelei
Az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) Facebook-bejegyzése szerint a kampányhoz több tájékoztató kisfilm is készült, mások mellett például El Koulali Zakariás országos tisztifőgyógyszerésszel is.
A szakember szerint a hamis gyógyszereket a hirdetésük alapján úgy lehet felismerni, hogy a reklámszövegben általában 100 százalékig természetes összetevőket, valamint mellékhatások nélküli, gyors és csodálatos hatást ígérnek. Emellett a vásárlásra ösztönzés is nagyon agresszív ezeken a honlapokon – gyakran megjelenik például az „utolsó darabok” figyelmeztetés, vagy a „vásárolj kettőt féláron” felszólítások.
További fontos információkért nézd meg az alábbi videót.
Manapság egyre több olyan, az interneten forgalmazott „csodatermékről” hallhatunk, amelyeket súlyos betegeknek ajánlanak, sok esetben neves egyetemek és híres professzorok nevével visszaélve. Nézzük, mit tesz az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) a csalások visszaszorítása érdekében.