A sporttól garantáltan jókedvünk lesz
Amikor mozgunk, testünk olyan neurokemikáliákat, például szerotonint és dopamint bocsát ki , amelyek segítenek csökkenteni az izomfájdalmat, és segítenek, hogy úgy érezzük, jól esik a testmozgás. A hangulatjavító hatáshoz pedig nem is kell órákat edzenünk: a Vermont Egyetem kutatása szerint 20 percnyi mozgás elegendő, hogy 12 órán át jobb legyen a kedvünk. Válasszunk olyan mozgásformát, amelyet valóban élvezünk, hogy a sport ne csak kötelesség legyen, így még több szerotonint termelhetünk.
A masszázs is segíthet
Több kutatás is igazolja, hogy a masszázsterápia sikeresen veszi fel a küzdelmet a szorongással és a depresszióval . A masszírozás csökkenti a szervezetben a kortizol nevű stresszhormon szintjét, a szerotoninét pedig növeli. Akár szakemberhez járunk, akár párunk masszíroz minket, mindenképpen jót fog tenni.
Napfény is boldoggá tesz
Nem véletlen, hogy a téli hónapokban, amikor kevesebb a természetes fény, mindenki gyakrabban érzi rosszkedvűnek magát, és a depresszióban szenvedők állapota is gyakran súlyosbodik. Egy ausztrál kutatás pedig bizonyította, hogy napfényes napokon az emberek szerotoninszintje magasabb, mint felhőseken. Menjünk tehát rendszeresen a napra - persze megfelelő fényvédelemmel, vagy beszerezhetünk egy speciális fényterápiás lámpát is a téli hónapokra.
Megfelelő táplálkozás is fontos
Az American Chemical Society kutatása szerint vannak olyan ételek, amelyek rendszeres fogyasztása emelheti a szerotoninszintet. Ilyenek például a diófélék és az olajos magvak, vagy az ananász, a szilva és a paradicsom is. Ezekből érdemes rendszeresen enni, de a magokkal legyünk mértékletesek, mert sok bennük a kalória.
Forrás: womenshealthmag.com