Információik szerint Garamvölgyi György főigazgató és 11 társa hozta létre az új gazdálkodási formát, hogy kivásárolják a fővárosi tulajdonú kht. teljes tulajdonjogát. Szeretnék megvenni az ingatlant is, s remélik, hogy elővásárlási jogot élveznek majd a többi pályázóval szemben. A négyezer négyzetméteres területen magánkórházat szeretnének működtetni. Egyedül a PIC-központ, a koraszülött intenzív osztály kerülne új helyre, a többi ellátás megmaradna. Az intézményben a betegektől az egészségbiztosító által kifizetett összeget kérnék el. Egy szülés terhesgondozással együtt 135 ezer forintba kerülne.
Az Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézet is magánkórház, illetve szanatórium formájában működne tovább. A most szétdarabolt OPNI főigazgatója, Nagy Zoltán már korábban ilyen terveket készített, mivel pszichiátriai betegek, drog-, alkoholfüggők rehabilitációjára akart magánkórházat létesíteni, ahol jórészt külföldi betegeket fogadtak volna. A 40 hektáros területen lévő 70 ezer négyzetméternyi épületek leromlott állapotban vannak, becslések szerint csak a felújításuk 21 milliárd forintra rúgna. Szakértők szerint kicsi az esély arra, hogy magyar befektető tudjon ekkora tőkét mozgósítani, nemhogy egyedül az intézmény dolgozói alapította társaság.
Befektetők várnak a Lipótra
Március 10-én az Országos Neurológiai és Pszichiátriai Intézet (OPNI) megmentéséért szerveztek fórumot, amelyen elhangzott, hogy az épület csak egészségügyi feladatokra hasznosítható - tudósít a Magyar Nemzet. A lap értesülése szerint angol befektetők szeretnék megvásárolni a 22-25 milliárd forintot érő ingatlant. A gyűlésen az ott dolgozó orvosok és ápolók jövőjéről nem esett szó, mert a neves építészek és közgazdasági szakértők részvételével megtartott fórumon egyetlen érintett orvos sem vett részt. A bezárásról szóló döntés nyomán egyáltalán nem tisztázott, hogy mi lesz a sorsa az ott kezelt mintegy 800 betegnek, illetve az intézményben dolgozó 160-170 orvosnak és 550 egészségügyi dolgozónak. Koszorú Lajos építész a fórumon elmondta, három éve kaptak megbízást arra, hogy elkészítsék a terület szabályozási tervét. Az intézet környezetét a Pest megyei, a fővárosi és a kerületi szabályozási terv is különleges területként kezeli, amelyen csak egészségügyi intézmény működhet. Emellett az Egészségügyi Minisztérium érvényben lévő rendelete sem engedi, hogy rendeltetésétől eltérően hasznosítsák az OPNI épületét.