Ahogy arról korábban a Házipatika.com beszámolt, az EBP alapján 24 helyen indulnak meg fejlesztések az elkövetkező években. Balog Zoltán bejelentette, hogy a Szent János Kórház idén 2,5 milliárd, jövőre pedig 2 milliárd forintot kap fejlesztésre az Egészséges Budapest Program keretében.
40 milliárd forint a központi régióra
Mint fogalmazott, az Egészséges Budapest Program koncepciójáról kialakult konszenzust meg kell őrizni, és már az idén 40 milliárd forintot fordítanak a központi régió kórházi fejlesztéseire. A miniszter emlékeztetett arra, hogy 2010 óta folyamatosan növelték a képalkotó berendezések számát. Míg MR-berendezésből 2010-ben 30 volt, addig mára 65 készülék van, a CT-műszerek száma pedig 73-ról 104-re nőtt az elmúlt években. Megjegyezte, hogy a Szent János Kórház egyéb fejlesztései mellett egy új MR-t is be tud üzemelni majd az intézmény.
Emellett - mondta - 200 millió forintból elindul a kórházban a fűtéskorszerűsítés is , és 458 millió forintot kap az intézmény a tervezésre, hogy a központi sterilizáló, a laboratórium, a gyógyszertár, valamint a közép-budai felnőtt társkórház és gyermekközpont kialakítását megtervezze, amelyhez a költségeket később rendelik hozzá. Tervezik a nővérszálló felújítását is, és összesen 13 épület energetikai fejlesztése valósul meg - tette hozzá Balog Zoltán.
Régóta vártak az emberek a fejlesztésekre
Gulyás Gergely, a Fidesz frakcióvezetője elmondta, a Kútvölgyi úti szakrendelő fejlesztésére 9,3 milliárd forintot fordít 2020-ig a kormány. Elkezdik a diagnosztikai és a terápiás eszközök, a bútorzat cseréjét és egy beteghívó rendszert építenek ki. Ebből a forrásból az építészeti munkálatokra több mint 7 milliárd, orvostechnikai és informatikai eszközökre 2,3 milliárd forintot terveztek - tette hozzá. A program során több mint 12 ezer négyzetméternyi terület és hetven rendelőhelyiség újul meg.
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter arról beszélt, az Egészséges Budapest Program keretében megvalósuló fejlesztések azt a célt szolgálják, hogy minél gyorsabban, könnyebben lehessen az egészségügyi szolgáltatásokhoz hozzájutni. A miniszter úgy fogalmazott, hogy 2010 óta olyan fejlesztéseket tudtak megvalósítani az egészségügyben, amelyekre már régóta vártak az emberek, és ez a mostani fejlesztés is európai léptékű lesz.
A nemzetgazdasági miniszter utalt arra, hogy a Szent János Kórházzal együtt szintén fejlesztés indul a Szent Margit Kórházban, a Budai Irgalmasrendi Kórházban, valamint az Országos Reumatológiai és Fizioterápiás Intézetben is. Varga Mihály szerint ezek a beruházások már az idei évtől javítani fogják az itt élők egészségügyi ellátását, és mindenkinek jogos igénye, hogy ez az ellátás folyamatosan megújuló színvonalú legyen.