Nem merünk betegszabadságra menni

Alig vannak olyan országok az EU-ban, ahol kevesebbet költenének a beteg munkavállalókra, mint nálunk.

Nem csoda, hogy nem megyünk betegszabadságra

Jóval kevesebbet költenek Magyarországon a beteg dolgozókra, mint az EU legtöbb országában - tette közzé az Eurostat . Az összes szociális támogatásnak mindössze 2 százalékát jelenti nálunk a táppénz és minden más juttatás, amit a beteg munkavállalók kaphatnak , míg az uniós átlagban 3,6 százalék ugyanez az arány.

A táppénz ennyit emelkedik 2018-ban 2018-tól 8 százalékkal emelkedik a minimálbér, ami egyebek mellett a táppénz maximális összegére is kihatással van. A táppénzre való jogosultság feltétele a biztosítási jogviszony. A táppénz összegét a jövedelem és a biztosításban töltött idő határozza meg: a biztosításban töltött időtől függően a kapható összeg a napi átlagkereset 50 vagy 60 százaléka. Fontos azonban hozzátenni, hogy a táppénz napi mértékének is van felső korlátja, méghozzá a minimálbér kétszeresének harmincadrésze.

Nem csoda, hogy nem megyünk betegszabadságra
Nem meglepő, hogy nem megy betegszabadságra a magyar

Magyarországnál alacsonyabb arányt csak öt országban mértek

Az észt, a román, a portugál, az olasz, valamint a görög állam szán a beteg dolgozóikra a szociális kasszából még a magyaroknál is kevesebbet. A lista élén 8 százalék fölötti aránnyal Ciprus áll, majd a németek és a hollandok következnek 6-6 százalékkal - írja a hvg.hu .

Így kell szabályosan beteget jelenteni A munkavállaló betegsége egyfelől személyes ügy, másrészt viszont üzleti és jogi probléma is. Ezért mindhárom szempont figyelembevételével kell kezelni. A súrlódások megelőzése érdekében fontos tudni, hogy mi a szabályos eljárás ilyen esetben.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +2 °C
Minimum: -3 °C

Délután északnyugat felől gyorsan szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben felhős maradhat az idő. Már csak a déli és keleti határ mentén fordulhat elő az összefüggő csapadékzóna északi részén havazás, másutt inkább havas eső, délen eső. Másutt egy-egy hózápor nem kizárt. Az északnyugati szél főként az Észak-Dunántúlon lesz nagy területen erős, a magasabban fekvő részeken akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra