Az árcsökkenés fájdalom-, gyulladás- és koleszterincsökkentőket, magas vérnyomásra adható készítményt és antibiotikumot érint.
A tárcavezető hozzátette: az árváltozás mintegy 10 milliárd forintos megtakarítást is hozhat a lakosságnak, valamint a nyilvános gyártói árverseny eredményeként mintegy 20 milliárd forinttal csökkenhetnek a tb-kiadások.
Aki nem a referenciaterméket (tehát a legolcsóbbat) választja, annak közel 500 termék esetében hat százalékos árnövekedésre kell számítania - folytatta Molnár Lajos -, hozzátéve: ezen készítményeket helyett kérhet a beteg azonos hatóanyagú, olcsóbb szereket is.
Az egészségügyi tárcavezető kiemelte: a gyártóknak március 10-ig még lehetőségük van arra, hogy további árcsökkentési ajánlatot tegyenek.
Elhangzott: 234 készítmény kerül ki a tb-támogatotti körből, aminek egyik oka, hogy voltak olyan készítmények, amelyeknek nem volt valós forgalmuk és mérhető forgalom a későbbiekben sem várható.
Molnár Lajos az MTI-nek elmondta: eddig hetvenöten kértek patikaalapításra engedélyt, többnyire vidéken, és 111 cég nyújtotta be kérelmét az ÁNTSZ-hez patikán kívüli gyógyszerforgalmazásra.
A sajtótájékoztatón a tárcavezető kitért a szolgálatteljesítés közben megsérült tűzoltóktól beszedett vizitdíjra.
Mint mondta: a kórház nyilatkozatban közölte, hogy visszafizetik a tűzoltóknak az elkért vizitdíjat.
"Sok apró technikai hiba történik" - ismerte el a miniszter, akinek véleménye szerint példátlan módon, zavar nélkül sikerült egy nagyon bonyolult rendszert, a vizitdíjat bevezetni.
Hozzátette: a munkahelyi balesetek valamennyi költségét a munkáltatónak kell megtérítenie, de - folytatta - ezt az esetet és egyéb más felmerülő problémát is megvizsgálnak és módosítják a szabályokat.