Bár a praxisvásárlásra és a letelepedésre pályázható összeget a duplájára megemelte a kormány, jelenleg a praxisok támogatásában nincs különbség, holott a hátrányos helyzetű településeken kevésbé jövedelmező fenntartani az alapellátást. A praxisok támogatásában ezért változás jöhet 2018. január elsejétől, amennyiben a kormány is elfogadja - jelentette be Ónodi-Szűcs Zoltán egészségügyért felelős államtitkár az InfoRádió Aréna című műsorában.
Az államtitkár az interjúban kitért rá, hogy a mai magyar egészségügyben két olyan tényező van, amely nem az állami ellátórendszert erősíti, így a hálapénz és a magánegészségügy kérdése. Meglátása szerint ezeknek a szakma a meglévő hiányállapotok felnagyításával teremt piacot. Bár minden szereplő érzi, hogy szükség lenne konszenzusra, ellenérdekek miatt ez nehézkes feladat.
A szakemberhiánnyal kapcsolatban megjegyezte, hogy a magyarországi orvosok létszáma megegyezik az OECD átlagával. Ónodi-Szűcs Zoltán szerint a következő években az igazi problémát az egészségügyi szakdolgozók hiánya jelenti majd.
Arra vonatkozóan, hogy eddig miért maradt el a kórházi kancellári rendszer bevezetése, elmondta, hogy mivel "nagyon könnyű demagógiával kifordítani", a 2018-as választásokig mindenképpen várnak vele. Kitért rá, hogy senki sem vitatta, hogy egészségszervezési szempontok alapján kell újragondolni az egészségügyi ellátórendszert. Az elmúlt húsz évben az egészségügyi ellátás megszervezéséért és a végrehajtásért felelős pozíció két különböző helyen volt. Elmondása szerint az államtitkár ezeket szeretné egybeforrasztani.