Megnyitották a Quintess Tudásközpontot, amelynek missziója a legkorszerűbb, tudományosan igazolt egészség-megőrzési- és fejlesztési módszerek meghonosítása hazánkban.
Eddig hazánkban nem, és a világban is csak elvétve létezett olyan egészségügyi intézmény, amely teljes egészében a preventív medicinára és az emberi élet teljes idejére kiterjedő egészség-megőrzési és -fejlesztési programokra fókuszálna. A Quintess Tudásközpont ismeretterjesztő programokat, akkreditált és pontszerző egyetemi képzéseket, tudományos konferenciákat szervez majd. Ezeket gyakorlati képzési lehetőségekkel egészíti ki, valamint az úgynevezett rendszerszemléletű megelőző és gyógyító tevékenység népszerűsítésével támogatja a modern, megelőzésre fókuszált életmód iránti érdeklődés növelését.
A budapesti intézet megnyitóján részt vett Elizabeth Blackburn, Nobel-díjas kutató is, aki kimutatta, hogy bizonyos életmód-és táplálkozásbeli változások, magatartásbeli, pszichológiai tényezők, valamint sejtszintű folyamatok között bizonyított, befolyásolható kapcsolat létezik. A vizsgálataira épült programok tudományosan igazoltan lassítják, sőt, vissza is fordítanak bizonyos kóros folyamatokat és elősegítik az egészséges öregedést.
Noha a magyar egészségügy rövidtávon feltehetően más prioritásokkal küszködik, a prevenció fontosságát és pénzügyi hasznosságát immáron a hazai szakma, a politika és a közvélemény sem vitatja. A Tudásközpont célul tűzte ki, hogy a közeljövőben nyilvános szakmai, interdiszciplináris dialógust kezdeményez az orvostudomány fejlődésével kapcsolatos és tevékenységével is összefüggő dilemmákról, a hagyományos orvoslást megújítani kívánó szakmai kezdeményezésekről.