Világszínvonalú technológiát képvisel a szív- és érrendszeri, valamint a daganatos betegségek diagnosztizálásában az a CT-berendezés, amelyet csütörtökön állítottak rendszerbe a Kaposvári Egyetem Egészségügyi Centrumában. Az új eszközzel jelentősen nő a képalkotó diagnosztika hatékonysága, miközben a sugárterhelés minden korábbinál alacsonyabb lesz.
Repa Imre, a Kaposvári Egyetem Egészségügyi Centrumának vezetője, a Kaposi Mór Oktató Kórház főigazgatója az átadást követő sajtótájékoztatón mérföldkőnek nevezte az új berendezés alkalmazását. Ezzel még gyorsabb és pontosabb információkat kapnak a szív- és érrendszeri, valamint a daganatos megbetegedésekről, ezáltal jelentős mértékben javulhatnak a dél-dunántúli betegek életkilátásai és gyógyulási esélyei - hangsúlyozta.
Bajzik Gábor, az egészségügyi centrum orvosigazgató-helyettese azt emelte ki, hogy a berendezéssel végzett vizsgálat során a sugárterhelés jelentősen, a korábbinak a felére, de akár tizedére is csökkenthető, gyakorlatilag kockázatmentesen lehet megvizsgálni a potenciális és ismert szívbetegeket.
A rákellenes terápia során sokkal pontosabbá válik a diagnózis, illetve a különböző tumorok méretének követése, ami megalapozottabb kezelési döntéseket tesz lehetővé.
A szív átfogó vizsgálatakor - a CT-vizsgálat akár egyetlen szívdobbanás alatt elvégezhető - hamarabb felismerhető a veszély - mondta a főorvos, aki úgy vélte, hogy Somogy megyében már csak azért is szükség van az ilyen csúcstechnológiára, mert a dél-dunántúli régióban itt a legrosszabb a helyzet az onkológiai és a kardiológiai megbetegedéseket illetően.