A harkányi gyógyvízről
Ásványianyag-tartalma literenként több mint 1000 mg. A gyógyászati szempontból legjelentősebb alkotórésze a karbonszulfid, amely a földalatti nyomás miatt a vízben oldott állapotban van jelen, a nyomás alól felszabadulva viszont bomlani kezd és kénhidrogén gázzá alakul. Ez adja a harkányi gyógyvíz jellegzetes illatát. A karbonszulfid a bőrön át és belélegezve egyaránt igen aktívan szívódik fel a szervezetben.
Mire jó a harkányi víz?
A harkányi gyógyvíz ereje mozgásszervi betegségek gyógyításában, műtét utáni rehabilitációban kiváló eredményeket ér el, és mára már ismertté és elismertté vált. Izotópos vizsgálatok szerint felszívódása 150-szeres a szulfátokkal szemben. Bizonyítottan beépül a porcba, ezért hatásos a porc degenerációjával, túlterhelésével vagy sérülésével járó mozgásszervi betegségekben, sportsérülések esetén, műtétek utáni utókezelésnél.
A pikkelysömörösök nagy reménye
Napjainkban a pszoriázis, azaz a pikkelysömör , az egyik legelterjedtebb bőrbetegség a világon. Kutatásokból kiderül, hogy a Föld népességének mintegy 2-3 százalékát érinti a betegség, azaz 120-180 millió ember szenved pikkelysömörben. Ennek oka modern világunk szennyezése a stresszes és gyors ütemű elvitelünk. Kortól és nemtől függetlenül bárkinél, bármikor kialakulhat, és teljesen meggyógyítani sajnos nem lehet, de hatékonyan tünetmentesíteni igen. A harkányi gyógyvizet évtizedek óta használják pikkelysömör kezelésére. Gyógyító ereje abban rejlik, hogy a vízben oldott sók és a friss vízben található és onnan felszabaduló, a bőrön és a légutak hámján keresztül felszívódó kéntartalmú gáz segítik a kóros folyamatok visszaszorítását.