A gyenge vérkeringés általában cukorbetegség, túlsúly , magas vérnyomás vagy az artériák átmérőjét jelentősen szűkítő dohányzás következtében alakul ki. Fontos, hogy mielőbb felismerjük a problémát – lehetőleg már az első jeleknél –, mert ha nem veszünk róla tudomást, szív-, agy- és veseproblémákat is okozhat. Az alábbi jelekre mindenképp érdemes odafigyelni, és ha ezeket tapasztaljuk, szakemberhez fordulni.
Zsibbadás
A gyenge véráramlás miatt gyakran érezhetünk zsibbadást , bizsergést a végtagjainkban.
Csökkenő védekezőképesség
A vér nem szállít megfelelő mennyiségű vitamint és ásványi anyagot, ezért csökken a szervezet védekezőképessége.
Menstruációs és libidó problémák
Szabálytalan menstruációs ciklushoz , termékenységi problémákhoz is vezethet, mint például a libidó gyengülése vagy elvesztése.
Emésztési gondok
Étvágytalanságot, emésztési problémákat is okozhat a gyenge keringés, ezeket többnyire a vérerek falán lerakódott zsíros anyagok okozzák.
Feldagadt láb
Lábdagadás és fekélyesedés alakulhat ki a lábakon, elsősorban a térdek és a bokák körül.
Fájó végtagok
Hideg, fájó kezek és lábak is jelezhetik a gyenge keringést.
Visszerek
Visszerek jelenhetnek meg a lábakon, melyek fájdalommal, lábdagadással, feszülő vagy viszkető érzéssel társulva hívhatják fel a figyelmet a keringési problémákra.
Fáradtság és karikás szemek
Ha akadozik a szervezetben az oxigénben gazdag vér keringése, az izomfáradtsághoz és hosszabb ideig tartó gyógyuláshoz vezet. A szemek alatti karikák is utalhatnak gyenge véráramlásra. Ezen kívül nem árt odafigyelni a haj és a körmök állapotára is, mert ezek elgyengülése töredezése, vagy növekedésük lelassulása is jelezheti a vérkeringés gyengeségét.