Trükkök a horkolás elkerülésére
Kiderült, hogy a repülőzokni nemcsak a repülőutakon előforduló mélyvénás trombózis megelőzésében lehet eredményes, de horkolás ellen is hatásos . A furcsa összefüggés felfedezése arra ösztönözte a The Telegraph munkatársait, hogy összegyűjtsék, még milyen csodálatos trükkök léteznek a horkolás elkerülésére. Mivel rengeteg embert érint a probléma, a horkolás megszüntetésére szolgáló trükkök igen széles körben váltanak ki érdeklődést, és persze ki is próbálják őket, akármennyire is valószínűtlennek tűnnek. Lássunk tehát öt bizarr módszert.
Mi az a repülőzokni?
A szoros zokni megakadályozza, hogy a nap folyamán az alsó végtagokban összegyűljön a víz. Ez a folyadék aztán az éjszaka folyamán, amikor fekszünk, a nyaki tájék felé húzódik, ami súlyosbítja a horkolást . A vizsgálat azt mutatta ki, hogy azok, akik napközben repülőzoknit hordanak, az éjszaka folyamán kevésbé szenvednek az OSA tüneteitől.
Teniszlabdával a horkolás ellen?
Azok, akik a hátukon alszanak , valószínűbb, hogy horkolnak. Ennek az az oka, hogy ebben a helyzetben valószínűbb, hogy a nyelvük vagy más lágy részeik részben elzárják a levegő útját. Ha el akarjuk kerülni a horkolást , meg kell akadályoznunk, hogy az illető a hátán tudjon aludni.
Éppen erre javasolják egyesek, hogy a pizsamafelső nyaki részéhez érdemes erősíteni egy teniszlabdát. Ez ugyanis nagyon kényelmetlenné teszi azt, hogy az illető a hátán aludjon, így hasra vagy oldalra fordulva kevésbé valószínű, hogy horkolni fog.
Az éneklés is segíthet horkolás ellen
Énekórákat is hirdetnek kifejezetten olyanoknak, akik horkolnak. Azt ígérik, hogy az énekléssel megerősítenek olyan izmokat, amelyek segítenek majd a horkolástól való megszabadulásban. A kutatók szerint nem zárható ki, hogy a rendszeres éneklésnek hatása van a horkolásra , de az összefüggést egyelőre nem bizonyították.
Szigetelőszalag és ragtapasz
A horkolást nagyon gyakran az okozza, hogy a lágy szájpadlás részben elzárja a kifelé áramló levegő útját. Ez pedig leggyakrabban akkor fordul elő, amikor a hátunkon fekszünk, és a szánk nyitva van. Ha tehát valahogyan el tudnánk érni, hogy a szánk csukva maradjon, a horkolástól is megszabadulhatunk. Innentől már csak a háziak kreativitásán és elszántságán múlik, ragtapasszal, szigetelőszalaggal vagy mással akadályozzák meg, hogy az alvó szája kinyíljon.
Vegyünk új párnát?
Vannak, akik arra esküsznek, hogy párna nélkül kell aludni. Mások megengedőbbek: azt mondják, hogy a párnánkat érdemes tisztán tartani, hogy ne legyenek rajta különböző allergén anyagok, por stb. Egyesek szerint minden fél évben érdemes új párnát vennünk, ha nem akarunk horkolni .