Több idő jut a felébredésre
Reggelente akár négy óráig is eltarthat az a fázis, míg alvás után teljesen magunkhoz térünk. Ezért aki 8:30-kor ugrik ki az ágyból, hogy kilencre beérjen dolgozni, az az egész délelőttjét félálomban töltheti. Érdemes hát korábban kikászálódni a párnák közül. Ez az első napokban biztosan nehéz lesz, de már néhány hét után észrevehetjük a változást: energikusabbak leszünk és jobban kitisztul az elménk - már a munkaidőnk kezdetére is.
Csökken a depresszió kockázata
Egy korábbi tanulmány szerint a korán kelő nőknél sokkal kisebb a depresszió , a szorongás és egyéb mentális betegségek kialakulásának valószínűsége, mint azoknál, akik tovább alszanak reggelente.
Jobb lesz a hangulatunk
Egy 2014-es kutatás szerint a korán kelők kevésbé válnak szomorúvá vagy feszültté a nap folyamán őket érő negatív hatásoktól, mint azok, akik késő estig ébren voltak és csak később keltek fel.
Sikeresebbek leszünk
A korán kelők jobb tanulmányi eredményeket érnek el - állapította meg Christoph Randler biológus egy tanulmányában, amelyet 367 egyetemista bevonásával készített el. A szakember szerint a kiemelkedő érdemjegyek jobb továbbtanulási lehetőségeket, valamint magasabb pozíciókat tesznek elérhetővé a korán kelők számára. Ezen kívül a jó problémamegoldó készséghez, a proaktivitáshoz, a hatékonysághoz, és így összességében a sikerességhez is hozzájárulhat az, ha időben ébredünk.
Javul az alvásminőség
Korábbi tanulmányok bebizonyították, hogy az éjjeli baglyoknál nagyobb valószínűséggel alakulnak ki alvási rendellenességek, illetve kevesebbet is alszanak, mint a pacsirta típusú emberek. Más kutatások pedig azt erősítették meg, hogy a korán kelők összességében jobban alszanak, mint későn kelő társaik.
Forrás: thriveglobal.com