Nem megfelelő alvási pozíció
Ha rossz pózban alszunk, a következménye fáradtság, fejfájás, gyomorégés, nyakfájás és hátfájás is lehet. Az sem mindegy, hogy milyen matracon alszunk: figyeljünk rá, hogy sem túl kemény, sem túl puha ne legyen. Ha háton alszunk, érdemes párnát tenni a térdünk alá, hogy tehermentesítsük a derekunkat. Ha az oldalunkon, akkor tegyünk egy párnát a könyökünk alá, egy másikat pedig a lábaink közé, hogy tehermentesítsük a gerincet. Aki hason alszik, az pedig semmiképpen se aludjon magas párnán.
Környezeti zaj
A város hangjai, a partner horkolása, egy szomszéd, aki minden hajnalban ugyanakkor kapcsolja be a rádiót - ezek a zajok mind megzavarhatják az alvást. A legegyszerűbb és legolcsóbb módszer füldugót használni.
Alvási apnoé
Az apnoé okának felderítését, illetve a panaszok orvoslását mindenképp szakemberre kell bízni. Az alvás közben jelentkező légzéskimaradás következtében fulladozni kezdünk, majd ahogy csökken a vérben az oxigén szintje, automatikusan felébredünk egy-egy pillanatra. A problémát másnap fejfájás, fáradtság, aluszékonyság és ingerlékenység jelezheti.
Nyugtalan láb szindróma
A nyugtalan láb szindróma egy neurológiai jellegű probléma, amely viszketést, zsibbadást, illetve önkéntelen lábmozgást okozhat. Rendszeres masszázzsal, testmozgással és meleg fürdővel segíthetünk a kellemetlenségeken.
Nem megfelelő hőmérséklet
Akár túl meleg, akár túl hideg van a szobában, fel fogunk ébredni. A mély alváshoz a testhőnek kicsit vissza kell esnie, viszont nem túlságosan, mert akkor agyunk automatikusan ébresztőt fúj.
Forrás: brightside.me